MicroStrategy, merkezi olmayan Bitcoin tabanlı bir tanımlama protokolü başlatacak

Dünyanın en büyük ilk kripto para birimini elinde bulunduranlardan biri olan MicroStrategy, Bitcoin teknolojisine dayalı kişisel kimlik tespiti için bir çözüm geliştiriyor. Bu, Bitcoin for Corporations etkinliğine katılan kripto blog yazarı Dylan LeClair tarafından bildirildi.

Ona göre Orange adlı protokol, farklı bir çalışma prensibi kullanan World ID’ye bir nevi alternatif. MicroStrategy’nin çözümü, kullanıcının kişisel bilgilerini depolamak ve analiz etmek için Harcanmamış İşlem Çıkışını (UTXO) kullanır.

Sunumda şirket, temel avantajları aşağıdaki gibi olan bir tanımlama protokolü oluşturmayı planladığını belirtti:
– hizmet için makul ücret;
– Blockchain teknolojisi sayesinde yüksek derecede koruma;
– minimum enerji tüketimi.

Orange protokolünün gelişimi teknoloji devinin kurucusu Michael Saylor tarafından doğrulandı. MicroStrategy World 2024’te konuşan şunları söyledi:

“Mavi ve yeşil onay işaretleri (kimlik doğrulama) yerine küresel bir standart haline gelebilecek turuncu bir onay işareti olsaydı harika olmaz mıydı? Girişimci, belki de MicroStrategy ile Bitcoin’de olduğu gibi bu merkezi olmayan kimlik fikrine yaklaşabiliriz” dedi.
Sailor, Bitcoin teknolojisinin kişisel kimlik tespiti için bir çözüm geliştirmeye çok uygun olduğundan emin. Ona göre bu blockchain, hata toleransı, gelişmiş kriptografi ve dağıtılmış sistem ilkesi gibi avantajları birleştiriyor.

Yeni ürünün geliştirilmesine paralel olarak MicroStrategy ilk kripto para birimini satın almaya devam ediyor. Şirket, 2024 yılının Nisan ayında 7,8 milyon dolara 122 BTC satın almıştı. Geçen ay sonu itibarıyla şirketin bilançosunda 214.400 BTC bulunuyordu.