Mike Belshe: “Bitcoin Yıl Sonunda En Az 125.000 Dolar Olacak”

Kripto para saklama hizmeti BitGo’nun CEO’su Mike Belshe, yıl sonuna kadar Bitcoin’in neredeyse iki katına çıkabileceğini ve 125.000 ila 135.000 dolar arasında işlem göreceğini düşünüyor.

Kitco News ile yaptığı röportajda Mike Belshe, ilk kripto paranın fiyatında büyük bir artışa yol açabilecek üç ana sebep olduğunu belirtti. Bu katalizörlerden biri, ABD’nin rekor seviyedeki ulusal borcu.

“Makroekonomik bir arka plana sahibiz ki bu durum sürekli olarak Bitcoin’in değerini ve istikrarını doğruluyor. ABD’nin borcu artık kontrolden çıktı ve bu durum tartışılmıyor bile. Böyle bir ortamda altın gibi varlıklar kazanır. Bitcoin ise yeni nesil altındır,” diye belirtti BitGo CEO’su.

Belshe’ye göre, altın için bir diğer avantaj ise ABD doları ile diğer para birimleri arasındaki finansal savaştır. Daha fazla ülke kendi aralarında dolar üzerinden hesap yapmaktan vazgeçiyor ve artık ‘süper güçlü’ görünen bir küresel rezerv para birimi yok. ABD dolarının konumu güçlü kalmaya devam ediyor, ancak gelecekte ulusal para birimlerinde yapılan hesapların oranı artacak ve BRICS ülkeleri, ABD doları kullanmadan ticaret yapan liderler olacak.

“ABD her seferinde, eğer bir ülke Amerika’nın çıkarlarına göre hareket etmezse onların dolarlarını alabileceğini söylediğinde bu dolar için kötü bir durumdur. Bu, Rusya’ya yaptığımız bir şeydi, bunu onaylayabilirsiniz veya onaylamayabilirsiniz, ancak ABD herhangi bir ülkeye yaptırım uygulayabileceğini gösterdi. ABD’nin dış politikası ve BRICS’in etkisinin artması, diğer ülkelerin ulusal para birimlerinde hesap yapmaya geçmesiyle ABD’nin borcu artıyor. Ve bu yüzden Bitcoin gibi bir para birimi gelişecektir,” diye vurguladı Mike Belshe.

Bitfinex borsası temsilcileri ise yakın zamanda Bitcoin’in bu yılın dördüncü çeyreğinde 120.000 dolara ulaşacağını açıkladılar.