Mike Novogratz: ABD’de Kripto Kullanıcıları Köpek Sahiplerini Geçti

 

 

  • Galaxy Digital CEO’su, Biden yönetiminin kripto endüstrisine yaklaşımının neden değiştiğini açıkladı.
  • Novogratz, yetkililerin başkanlık seçimleri öncesinde potansiyel seçmenleri kaybetmekten korktuğunu paylaşıyor.
  • Girişimcilerin ifadesine göre, ABD’de kripto varlıklarının kullanıcı sayısı köpek sahiplerinden daha fazla.

Galaxy Digital’in yatırım şirketi CEO’su Mike Novogratz, Joseph Biden yönetiminin gelecekteki ABD başkanlık seçimlerinde milyonlarca oy kaybetme korkusu taşıdığını söyledi. Novogratz, bu korkunun kripto varlığı sahiplerinden geldiğini belirtti.
Novogratz’un görüşüne göre, halk şu anda Başkanlık yönetiminin endüstriye yönelik politikasında kademeli bir yumuşama gözlemleyebilir. Galaxy Digital’in başı olan Novogratz, bu eğilimin yakın gelecekte artacağını ve seçim öncesinde zirveye ulaşacağını düşünüyor.

“ABD’de, köpek sahiplerinden daha fazla kripto para sahibi var. Ülkemizde 85 milyon insan kripto para sahibi ve bunların birçoğu seçmendir,” diye belirtti Novogratz.

Bu insanlar hepsi, işadamı vurguluyor, ihmal edilemez bir seçim tabanı oluşturuyor. Onun ifadesine göre, bu insanların oyları, “salıncak eyaletler” olarak adlandırılan yerlerde başkanlık yarışında belirleyici hale gelebilir.

Novogratz, Beyaz Saray’ın ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) başkanından spot Ethereum-ETF’lerine ilişkin tutumunu yumuşatmasını istemiş olabileceğini kabul ediyor. Bu, ani bir bilgi değişikliği ve yeni bir varlık sınıfının piyasaya sürülmesi tahminleriyle ilişkilendirilebilir.

Galaxy Digital’in başkanı, endüstrinin gelişimi için iki parti desteğinin gerektiğini belirtti. Ancak bu durumda, dijital varlıklar alanının gelişimini teşvik edecek düzenleyici bir çerçevenin kabul edilebileceğini ekledi Novogratz.

Daha önce, Dragonfly şirketinin ortak yöneticisi Hasib Qureshi, Beyaz Saray’ın kripto alanındaki politikası hakkında benzer bir görüş ifade etmişti.

Qureshi, Demokrat Parti için endüstrinin sert düzenlenmesinin ikincil bir konu olduğuna inanıyor. İşadamı, birinci önceliğin başkanlık seçimlerinde zafer olduğunu vurguladı.
Hatırlatmak gerekirse, politikacı Donald Trump’ın kampanyasına kripto bağışları hakkında yazmıştık.