Multicoin Capital, SOL’da 1 Milyon Dolara Kadar Destek Vaadediyor

Acryptoinvest.news: Kripto para ve blockchain yatırım firması Multicoin Capital, kripto para yanlısı Cumhuriyetçi milletvekillerine destek için 1 milyon dolara kadar bağışta bulunacağını duyurdu.

Firma, her bağışlanan SOL’u 10 gün içinde 1 milyon dolara kadar ikiye katlayacağını açıkladı. Bu bağışlar, muhafazakar bir süper politik eylem komitesi olan The Sentinel Action Fund üzerinden gerçekleştirilecek. Bağış süreci, Gemini kripto borsası üzerinden yürütülüyor.

Bunu yapıyoruz çünkü siyasi katılımın önemli olduğunu ve yeniliklere açık bir Amerika’yı destekleyen adayları desteklemekle başladığını anlıyoruz,” dedi Multicoin Capital’ın yönetici ortağı Kyle Samani. Bağış yaparak, kripto para birimini destekleyen senatör sayısını artırmak için araçlar sağlıyoruz.”

Tennessee’den Cumhuriyetçi Senatör Bill Hagerty, son bir yıl içinde, Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun bazı yaptırımlarına karşı borsalara güvenli liman sağlayacak bir yasa tasarısı da dahil olmak üzere, kripto para düzenlemeleri hakkında birkaç yasa tasarısı sundu.

Son aylarda kripto para sektöründen diğer temsilciler de adaylara bağışta bulundu. Cameron ve Tyler Winklevoss, geçen ay eski Başkan Donald Trump’a 2 milyon dolarlık Bitcoin bağışladı, Kraken kurucusu Jesse Powell ise Trump’a 1 milyon dolar bağış yaptı. Ayrıca, milyonlarca dolar Fairshake süper PAC dahil diğer PAC’lere de aktarıldı.

Kripto para, bu yılki başkanlık seçimlerinde önemli bir mesele haline geldi. Trump, seçim kampanyası için kripto para bağışlarını kabul etti ve öz savunmayı koruma sözü verdi. Bu arada Biden kampanyası, kripto topluluğu ve politik çözümler hakkında öneriler almak için kripto endüstrisi oyuncularına başvurmaya başladı.

Sentinel Action Fund, Nevada’da Sam Brown, Pensilvanya’da Dave McCormick, Ohio’da Bernie Moreno ve Montana’da Tim Sheehy gibi Senato adaylarını destekliyor. Özellikle, Moreno, kripto parayı eleştiren Ohio Demokrat Senatosu Bankacılık Komitesi Başkanı Sherrod Brown’a meydan okuyor.