Nijeryalı kripto borsası Patricia, kendini tasfiye ettiği yönündeki söylentileri yalanladı

Fejiro Hanu, hükümetin kripto para birimlerine karşı agresif tutumuna rağmen ülkede birçok kripto para borsası ve şirketinin ortaya çıktığını ve faaliyet göstermeye devam ettiğini garanti etti.

Rakip Paystack’ın kurucu ortağı ve CTO’su Ezra Olubi, Patricia yöneticilerinin müşterilerin varlıklarının bir kısmını uygunsuz harcamaları karşılamak için yasa dışı olarak kullanmanın sonuçlarını gizlemeye çalıştıklarını öne sürdü.

Geçen yıl Patricia yönetimi, eski başkan adayı Wilfred Bonse’nin seçim programını desteklemek için müşteri varlıklarının olası yasadışı kullanımı hakkında düzenleyici makamlara açıklama yapmak zorunda kaldı. Nijeryalı yetkililere (NPF) göre muhalefet adayı, Patricia’yı kullanarak 657 milyon naira (yaklaşık 800.000 dolar) akladı ve bu para daha sonra platformdan politikacının kişisel hesabına aktarıldı.

Daha önce, Nijeryalı yetkililerin ülkenin ekonomik sorunlarını kripto borsalarının kötü niyetli eylemleriyle açıklama girişimlerinin arka planında, bilinmeyen kişiler, bu Afrika ülkesinin Merkez Bankası’ndan (CBN), kullanıcıların tüm banka hesaplarının engellenmesine ilişkin sahte bir açıklama yaydı. Bybit, KuCoin, OKX ve Binance kripto platformları.