Nostra Finance Başkanı, Proje Tokeninin Lansmanından Kısa Süre Sonra İstifa Etti

Nostra Labs CEO’su David Garay, istifa ettiğini duyurdu. Yerine Richard Thomas-Price geçecek. Topluluk, Garay’ın varlıklarını satabileceği endişesini dile getirdi. İstifa haberi üzerine NSTR tokeninin fiyatı %3,2 düştü.

İstifa ve Tepkiler

Nostra Labs’ın — Nostra Finance projesinin geliştiricisi — CEO’su David Garay görevinden ayrıldı. Bu gelişmenin ardından topluluk, firmanın eski başkanının durumu fırsata çevirdiği ve tokenlerini sattığı yönünde şüpheler dile getirdi. “Son iki buçuk yıl içinde ekibimiz, Nostra’yı Starknet’teki en büyük ve en kârlı protokol haline getirdi, yıllık 2,5 milyon dolar gelir ve 180 milyon dolar toplam kilitli varlık (TVL) elde etti,” dedi Garay.

Yeni CEO ve Planlar

Garay’ın yerine Tempus Labs ürün müdürü Richard Thomas-Price geçecek. Thomas-Price ataması hakkında şu yorumu yaptı: “Nostra Finance’in başına geçmek benim için büyük bir onur. İnanılmaz ekibimiz yenilik yapmaya ve elde edilen başarıyı geliştirmeye devam edecek. Nostra Earn, Nostra Bridge ve likit staking tokenları STRK gibi yeni ürünlerin uygulanmasıyla yeni zirvelere ulaşmaya hazırız.”

Gelecek Planları

Garay, dört yıl sonra ilk kez tatile çıkmayı planladığını belirtti. Ayrıca, yeni projeler başlatma planları olduğunu ima etti. Nostra (NSTR) tokenlerinin dağıtımı 17 Haziran’da açıldı. Tokenomiklere göre, toplam 100 milyon NSTR arzının %11’i topluluğa, %23,77’si ise ekibe ayrıldı.

Topluluğun Endişeleri

Garay’ın açıklaması üzerine topluluk, eski CEO’nun varlıklarını alıp satmayı ve ardından ortadan kaybolmayı planladığı endişesini dile getirdi. Garay ise hiçbir token satmadığını vurguladı:

Önceki Benzer Durumlar

Bu tür bir durum ilk değil. Benzer iddialar, io.net projesinin eski başkanının istifa etmesinden sonra da toplulukta dile getirilmişti. Garay’ın tokenlerinin vesting koşullarına göre kilitli olup olmadığı ve bu sürenin ne kadar olduğu yazı yazıldığı sırada bilinmiyordu.

Token Fiyatı ve Piyasa Tepkisi

NSTR tokeni, bu habere %3,2 düşüşle tepki verdi. Bu düşüş, CoinGecko’ya göre günlük grafikte