Notcoin (NOT), Son Zamanlardaki Heyecanın Ardından Neden Birdenbire Düştüğünü İnceleyelim

 

Notcoin, bu yılın Ocak ayında “Telegram”da bir mini uygulama olarak ortaya çıkan TON ağı tabanlı bir Web3 oyun projesidir. Sadece birkaç ay içinde Notcoin oyuncu sayısı 35 milyonu aşmıştır. Geçen haftadan itibaren NOT, birçok büyük borsada mevcuttu. Ancak, son yaşanan hype’ın ardından, nedavni hypenin ardından, yatırımcılar büyük kayıplar yaşamaya başladılar.

Herşey Güzel Başlamıştı

Notcoin geçen hafta Toncoin ağında debut yaptı. Başlatılan bir hava parası programı kapsamında, programa katılma hakkı olan yatırımcılar yaklaşık olarak 1 milyar dolarlık NOT jetonu aldılar.

Token’ın en büyük borsalarda listelenmesi, başlangıçta fiyatın 0,037 dolara kadar tarihi bir zirveye ulaşmasına olanak sağladı. Projeyi başlattıktan 10 dakika sonra proje piyasa değeri 1 milyar doları aştı ve NOT 24 saat içinde piyasadaki en çok işlem gören sekizinci kripto para birimi haline geldi.

Proje, “Telegram”ın kurucusu Pavel Durov’un desteğiyle dikkat çekti. Durov, Notcoin’i “Telegram” kanalında hızlı büyüme ve kullanıcılar için iç oyun parasından gerçek paraya geçişini övdü. Ayrıca, jetonların değeri 100 kat artana kadar onları elinde tutacağını söyledi.

 

Notcoin’in Daha Fazla Düşüşü Bekleniyor

 

Ancak bu hype hızla sona erdi ve NOT’un fiyatı hızla düşmeye başladı. Bir hafta içinde jetonun değeri başlangıç fiyatının çok altına düştü ve %85’in üzerinde düştü.

Yatırımcılar, gelecekteki potansiyel karlar için jetonları tutmak istemediler. Bunun yerine, hemen hava parası programı kapsamında aldıkları jetonları sattılar. Bu kitlesel satış, piyasada önemli bir arz fazlasına yol açtı ve fiyatı daha da düşürdü.

Kripto analisti Crypto Patel, jetonun kısa vadeli görünümünü olumsuz bir şekilde değerlendiriyor.

 

“Crypto Patel, “Grafik analizine göre, bir sonraki aşağı yönlü hareket öncesinde 0,0060-0,0065 dolarlık bir pompa görebiliriz,” diyor.

 

Notcoin (NOT), Son Zamanlardaki Heyecanın Ardından Neden Birdenbire Düştüğünü İnceleyelim
Notcoin (NOT) fiyat analizi. Kaynak: TradingView

 

O, bu tahminde yalnız değil. Birçok yatırımcı da jetonun kısa vadeli perspektiflerine temkinli bir şekilde yaklaşıyor.

Fiyatın volatilitesine yanıt olarak, Notcoin geliştiricileri, projenin gelecekteki gelişim planlarını paylaştılar. Kullanıcı katılımını artırmayı ve jetonun istikrarını sağlamayı amaçlayan önümüzdeki kampanyaları, ürünleri ve teklifleri belirlediler. Ancak ekip, jetonları staking’e koymaları için kullanıcıları teşvik etseler de, varlıkları kilitli tutmayı veya kimseyi ağa zorlamayı düşünmediklerini vurguladılar.

“Her zaman NOT’larınızı kilitleyebilir ve ağa çekebilirsiniz. Evet, seviyenizin avantajlarını ve havuzlara erişiminizi kaybedeceksiniz. Ancak kimseyi zorla tutmak istemiyoruz. Notcoin bir özgür seçimdir,” diye yazdı projenin ekibi.