OKX CEO’su, zkSync Protokolünün Eylemlerini Dolandırıcılık Olarak  Görmüyor

OKX kripto borsasının CEO’su Star Xu, zkSync ikinci katman protokolü hakkında yapılan dolandırıcılık suçlamalarının haklı olduğuna inanmıyor. Ona göre, yakın zamanda gerçekleştirilen airdrop sonrası gelen “dolandırıcılık” iddiaları sadece bir “hayal kırıklığı” ifadesi.

Star Xu’nun Yorumu

Birçok etkili kripto piyasası katılımcısının zkSync’i dolandırıcılıkla suçlamasının nedeni nedir? Muhtemelen, airdrop’un topluluğun başlangıçtaki beklentilerini karşılamamasından kaynaklanıyor,” diye yazdı Star Xu.

Sosyal Medya Tepkileri

Sosyal medyada yaptığı paylaşım, Rusya’da yasaklı olan X isimli sosyal medya platformunda Sarkesh takma adıyla bilinen etkili bir kripto topluluğu üyesinin mesajına yanıt olarak geldi. Sarkesh, 14 Haziran’da yaptığı paylaşımda zkSync’i “en büyük dolandırıcı” ve kötü bir ikinci katman ağı olarak nitelendirdi.

Artık en iyi ikinci katman ağı olarak trend değilsiniz. En büyük dolandırıcı olarak trenddesiniz. Sadece ağınızla sonsuza dek işlem yapmayı bırakmakla kalmayacağız, sizi yok etmek için elimizden geleni yapacağız,” diye yazdı.

zkSync’e Yönelik Eleştiriler

zkSync, Bybit’te tokenlarının listelemesinden sonra, analist Adam Cochran’a göre “iyi planlanmamış” olarak değerlendirilen bu işlem nedeniyle çok fazla eleştiri aldı.