Pavel Durov, Hamster Kombat Token’ını TON Blockchain Üzerinde Duyurdu

Telegram’ın kurucusu Pavel Durov, Hamster Kombat adlı oyun için bir token’ın yakında TON blockchain’inde piyasaya sürüleceğini duyurdu.

Hamster Kombat, herkesin konuştuğu son internet fenomeni haline geldi. Bu mini uygulama Telegram’da sadece üç ayda 239 milyon kişi tarafından kayıt edildi. Hamster Kombat’ın 100 milyon aylık kullanıcıya ulaşması 73 gün sürdü, diye yazdı Durov.

Durov’a göre, her gün 4-5 milyon yeni kullanıcı projeye katılıyor, bu da Hamster Kombat’ı “dünyanın en hızlı büyüyen dijital hizmeti” yapıyor.

Birkaç ay önce söylediğim gibi, Telegram tabanlı mini uygulamaların yeni bir dalgası geliyor ve Hamster Kombat şu anda bu dalganın öncüsü. Hamster Kombat’ın muazzam büyümesi, Telegram’ın mini uygulamalar için bir platform olarak virüs potansiyelini gösteriyor, diye ekledi girişimci.

Durov, Hamster Kombat token’ının TON blockchain’inde tam olarak ne zaman piyasaya sürüleceğini ve token’ın ticker sembolünü belirtmedi.

Daha önce, kripto para borsası KuCoin, Hamster Kombat’ın iç oyun token’ı HMSTR’ın ön piyasasını duyurmuştu. İşlemler defalarca ertelendi ve yazı yazılırken 12 Temmuz’a planlandı.

Güvenlik araştırmacıları, Telegram’da Hamster Kombat oyuncularını hedef alan iki dolandırıcılık kampanyasını ortaya çıkardı.

Bazı ülkeler, Hamster Kombat oyununu yasal düzeyde engellemeye çalışıyor. Örneğin, Özbekistan’da Hamster Kombat oyuncularına tutuklanma ve ceza tehdidinde bulunuldu. İran yetkilileri projeyi Batı’nın “yumuşak savaş” aracı olarak nitelendirdi.