Paxos Stablecoin Çıkarmak İçin Lisans Aldı

Paxos, dijital hizmetler sunma ve ülkenin yasalarına uygun olarak stablecoin çıkarma teklifine Singapur Merkez Bankası’ndan onay aldı. Paxos Digital Singapore Pte. LTD.’nin yerel şubesine, lisanslı bir kurum olarak “sanal ödeme token hizmetleri” sunma izni verilecek.

“Stabilcoinler Demokratik Erişim Sağlıyor”

Paxos’un strateji bölümü başkanı Walter Hessert, “Singapur Para Otoritesi (MAS) tarafından belirlenen standartlara uygun olarak çıkarılan stablecoinler, ticaret ve finansal hizmetlere erişimi demokratikleştirme yolunda önemli bir adımdır,” dedi. “Lisans alınması, Paxos ve küresel kurumsal ortaklarımız için daha fazla kullanıcıya güvenli bir şekilde ABD dolarına (USD) erişim sağlamak adına önemli bir adım oluyor.”

ABD, BAE ve Singapur’da Stablecoin İzni

Şirket, ABD, Birleşik Arap Emirlikleri ve şimdi de Singapur’da stablecoin çıkarma yetkisine sahiptir. Şu anda bu ülkede kripto para veya dijital ödeme token hizmetleri sunan 19 şirket, MPI lisansına sahip olup bunlar arasında Blockchain.com, Circle ve Coinbase yer almaktadır.

DBS Bankası ile İşbirliği

Paxos yetkilileri, ayrıca Singapur bankası DBS ile nakit yönetimi ve stablecoin rezervlerinin saklanması için işbirliği yapacaklarını duyurdu.

DBS Bank Kurumsal Bankacılık Grubu dijital varlıklar başkanı Evy Theunis, “Bu ortaklık, kuruluşumuzun kripto para ekosistemindeki geniş ölçekli katılımını daha da genişletiyor ve birkaç yıldır öncüsü ve yenilikçisi olduğumuz bu alanda daha da güçleniyoruz,” dedi. Bu finansal kurum, sektörde aktif olarak çalışmaktadır. 2020 yılında banka, fidan parayı dijital varlıklara dönüştürme hizmetini başlattı ve ardından merkezi olmayan oyun sanal dünyası The Sandbox ile ortak oldu ve metaverse’ün oluşturulmasına yardımcı oldu.