Pepe Coin Yeni Zirveye Ulaştı, İşte Yükselişin Arkasındaki Temel Faktörler

Kripto para piyasaları erken bir yükseliş aşamasına giriyor ve fiyatlar potansiyel dalgalanmalar öncesinde dengeleniyor. Bu piyasa trendinin ortasında bir kripto para birimi büyük ilgi gördü: PEPE. %1300’lük etkileyici bir büyüme ile PEPE, aşağıdaki temel nedenlerin etkisiyle yakın zamanda tüm zamanların en yüksek seviyelerine ulaşmaya hazırlanıyor.

PEPE için temel büyüme faktörleri

Memlerden ilham alan popüler bir kripto para birimi olan PEPE, daha önceki direnç seviyelerini kırarak Dogecoin ve Shiba Inu gibi diğer meme paralarından öne çıktı. Geçen yılki %1.300’lük etkileyici fiyat artışına rağmen PEPE, 0,0000080 doların üzerinde kalmakta zorlandı.

Son zamanlarda PEPE tokeninin toplam arzı 180,7 trilyondan 178,7 trilyona düştü. Arz ve talep dinamikleri kripto para birimlerinin dinamiklerini büyük ölçüde etkilediğinden, bu düşüş potansiyel olarak fiyatları daha da yukarı çekebilir.

Bir diğer dikkate değer faktör, bir madalyonun son hareketinden bu yana geçen ortalama süreyi gösteren bir ölçüm olan “meme madeni para çağı” PEPE’dir. Bu ay boyunca “meme parası çağı” istikrarlı bir şekilde arttı, bu da daha fazla yatırımcının tokenlerini satmak yerine elinde tuttuğunu gösteriyor.

Bu arada meme coinin yükselen yaşı, yatırımcıların PEPE coinin uzun vadeli beklentilerine olan güveninin arttığını yansıtıyor. Şu anda PEPE madeni para, tokenların arz ve talebi arasındaki dengeyi koruyan bir konsolidasyon aşamasındadır.

Yükseliş Momentumu Potansiyel Artışa İşaret Ediyor

Kripto analisti Bear Girl Crypto, yakın tarihli bir Twitter gönderisinde 20 günlük üstel hareketli ortalamanın (EMA) 0,0000079 $’a yükseldiğini bildirdi. Analize göre, bu yükseliş momentumu EMA20 seviyesinin yakınında devam ederse fiyatın 0,00001 dolar sınırını aşma ihtimali var.

20 günlük EMA 0,0000079 $ seviyesinde yükseliş eğiliminde ve göreceli güç endeksi (RSI) nötr bölgenin üzerinde, bu da piyasa momentumunun boğalara doğru eğilebileceğini gösteriyor. Alıcılar bu ivmeyi EMA20 yakınında koruyabilirse…

Böyle bir hareket PEPE paritesini 0,000014 $ ve hatta belki de 0,000017 $ gibi temel direnç seviyelerine doğru itebilir. Ek olarak, göreceli güç endeksinin (RSI) nötr bölgenin üzerinde olması, alıcılar için uygun koşulların olduğunu gösteriyor.

Pepe coin şu anda 0,000008$ değerinde, bu da fiyatının %1,35 düştüğü anlamına geliyor. Son 24 saatte işlem hacmi 613.587.365 dolardı.