Phemex Değişim İncelemesi

 

Phemex, BitDegree Exchange Tracker’da 60. sırada yer alan Merkezi bir borsadır . Phemex’in son 24 saatte 109.339.357$ , son 7 günde ise 76.854.354.825$işlem hacmi bulunuyor

Phemex’in şu anda 272 kripto para birimi, 0 fiat para birimi ve 446 pazarı (kripto para birimi alım satım çiftleri) bulunmaktadır . Phemex’teki en popüler işlem çifti ETH/USDT’dir .

Phemex’in uzman incelemesinin tamamını buradan okuyun: Phemex İncelemesi .

Phemex’i diğer borsalarla burada karşılaştırabilirsiniz : Borsa Karşılaştırma Aracı .

Phemex , Singapur merkezli merkezi bir kripto para borsasıdır (CEX). 2019 yılında faaliyete geçen Phemex kripto borsası, spot ve türev piyasaları, marjin ve kopya ticareti ve P2P piyasası sunmaktadır. Ayrıca müşterilerkazanç ve tasarruf programlarına erişebilir ve VIP programına katılabilirler.

Phemex kripto para borsası KYC uyumludur ve kimlik doğrulaması gerektirir. Hizmetler Kanada (Quebec ve Alberta), Güney Kore, Çin, ABD ve İngiltere gibi bölgelerdeki kullanıcılarla sınırlıdır. Ticarete masaüstü ve mobil cihazlardan erişilebilir.

Piyasalar

Phemex hem kripto para birimlerinin hem de kripto fiatın ticaretini destekler. 230’dan fazla dijital ve fiat varlığı kapsayan 240’ın üzerinde Phemex işlem çifti listelenmiştir. Desteklenen fiat para birimleri arasında ABD doları (USD) ve Türk lirası (TRY) yer alır.

Phemex spot pazarları stabilcoin, fiat, DeFi, NFT ve metaverse pazarlarını içerir. Büyük alım satım yapan yatırımcılar tezgah üstü alım satım hizmetlerinden de yararlanabilirler. Bireysel ve ticari yatırımcılar Phemex VIP, All-Star ve Institution Client dahil olmak üzere çeşitli programlara katılabilirler.

Platformda Sözleşme Ticareti olarak bilinen marj ticareti, 100 katına kadar kaldıraçlı sözleşmeler sunuyor. Ayrıca müşteriler kopya ticareti de yapabilirler. Bu, Phemex kripto borsasındaki ünlü yatırımcıların kullandığı stratejileri seçmenize ve bunları kopyalamanıza olanak tanıyan bir mekanizmadır.

Phemex değişim ücretleri kademeli bir yapıya ve yapıcı-alıcı modeline dayanmaktadır. VIP0 ile başlayan ve VIP7 ile biten sekiz seviye vardır . VIP olmayan kullanıcılar için taban oran (VIP0) hem yapanlar hem de alanlar için %0,1’dir.

VIP indirimleri, Phemex’teki 30 günlük işlem hacminin yanı sıra bir önceki günün ortalama saatlik bakiyesine göre belirlenir. Gerekli veriler günlük olarak güncellenmektedir. VIP1 kullanıcıları sırasıyla %0,07 ve %0,09 oranında yapıcı-alıcı ücreti öderler. VIP6 seviyesinden itibaren “maker” komisyonu sıfıra indirilir.

Varsayılan olarak Phemex’teki kripto para birimi oranı ABD doları cinsinden gösterilir. Ancak Türk Lirası ile işlem yapan müşterilerimiz için komisyon bu para birimi üzerinden hesaplanacaktır. Kripto para-TRY işlem çiftleri için baz komisyon oranı %0,08’dir. VIP kullanıcılar %0,02’ye varan indirimlerden yararlanabilirler. Alıcı komisyon oranı tüm VIP seviyelerinde sabittir.

Sözleşmeli ve sürekli kripto para ticareti için Phemex’in varsayılan ücreti, yaratıcılar için %0,01 ve alıcılar için %0,06’dır. Sipariş defterine teklif ekleyen üreticiler indirimlerden yararlanabilir. Fonlama ücretleri hem uzun hem de kısa pozisyonlar için düzenli olarak tahsil edilir. Ancak gecelik ücret yoktur.

Hesabınıza kripto para birimi yüklemek için komisyon alınmaz. Bir varlığın yatırılması için gerekli olan Phemex kripto para biriminin minimum fiyatı değişiklik gösterebilir. Örneğin, minimum Bitcoin depozitosu 0,00000001 BTC’dir ve Ethereum için bu miktar; 0,00000001 ETH’dir. Para çekme ücreti aynı zamanda varlığa bağlıdır ve çekilen para birimi cinsinden tahsil edilir.

Diğer servisler

Phemex kripto para borsası ek finansal hizmetler sunmaktadır. P2P Pazaryeri doğrudan kripto para satın alımını destekler. Dijital varlıklar fiat kullanılarak diğer kullanıcılardan satın alınabilir. Kredi kartıyla satın alma işlemleri de desteklenmektedir.

Phemex Tahmin Piyasaları benzersiz bir değişim hizmetidir. Şirket, kripto para birimi alanına benzer bir ürünü tanıtan ilk şirket oldu. Kullanıcılar, geleneksel Phemex spot veya türev piyasası yerine tahmin havuzlarına katılarak, Amerika Birleşik Devletleri’nin bir sonraki Başkanının kim olacağı gibi olayların gelecekteki olası sonuçlarına oy veriyor.

Phemex Savings, müşterilerin esnek veya sabit faizli bir sözleşme kullanarak pasif gelir elde etmelerine olanak tanır. Kullanıcılar kripto varlıklarını bir tasarruf hesabına yatırabilirler. Bazı durumlarda birikmiş faizler erken ödenebilir.

Phemex Launchpool pasif gelir elde etmenizi de sağlayan bir bahis platformudur. Yeni ve gelecek tokenlar için bir platform olan Phemex Launchpad ile karıştırılmamalıdır. Kullanıcılar yayınlara ve yeni çıkanlara erken erişim elde edebilir. Token dağıtımı ve maliyeti farklı projeler arasında değişiklik gösterebilir.

Phemex kullanıcılarına Öğren ve Kazan programı sunmaktadır . Müşteriler çevrimiçi kaynaklara erişebilir ve eğitim modüllerini tamamlama karşılığında çeşitli yatırım bonusları, kuponlar ve indirimler alabilirler.

Geliştiriciler Phemex API hizmetlerine erişebilir . Kullanıcılar bir API anahtarı oluşturarak Phemex hacim bilgilerine, canlı piyasa verilerine ve işlem pozisyonlarına erişebilir.

Şirket hakkında

Phemex kripto para borsası Kasım 2019’da Jack Taotarafından kuruldu . Geliştirme ekibinde Morgan Stanley’den birkaç sektör profesyoneli vardı. Şirketin merkezi Singapur’da bulunmaktadır. Platform, 2022 yılına kadar 5 milyondan fazla kayıtlı kullanıcıya ulaştı.

Phemex başlangıçta bir türev borsası olarak başlatıldı . Platformun arkasındaki şirket Phemex Financial Pte, finansal güvenliği artırmak için tüm fonları soğuk cüzdanlarda saklıyor. Ayrıca ticari veriler, bir güvenlik duvarı ile korunan bulut sunucularında depolanır. Kullanıcılar varlıklarını yönetmek için ana ve alt hesaplar oluşturabilirler.

2020 verilerine göre Phemex kripto borsası saniyede en az 300.000 işlem (TPS) gerçekleştirebiliyor. Aynı yılın Şubat ayında, lansmandan üç ay sonra, Phemex’teki işlem hacminin 150.000’den fazla kayıtlı kullanıcıyla 1 milyar doları aştığı bildirildi .

Ekim 2021’de Phemex, Türkiye bölümü Phemex TR’yibaşlattı . Platform, küresel borsa Phemex’ten ayrı olarak çalışıyor ancak ikincisi aynı zamanda Türkçe dil desteği de sağlıyor.

Aralık 2021’de, ikinci yıldönümünde Phemex, “Gerçekliğinizi Seçin” NFT kampanyasını başlattı. Mart 2022’de Phemex yeni metaveri belirteçlerini listeledi.