Poligon satan balinalar: Bunun MATIC için anlamı ne olabilir?

Polygon yatırımcıları MATIC’in toparlanmasına olan güvenini kaybediyor ve bu, coinin fiyatı için kötü olabilir

Polygon sahipleri kötümserlik göstermeye devam ederse MATIC fiyatı yükseliş eğilimi gösterme girişimlerinde başarısız olmaya devam edebilir.

Poligon balinalar malzemelerini boşaltıyor

Yatırımcılar Polygon’a olan güvenini kaybediyor. Bu, balinaların son birkaç gündür madeni paraları çöpe atmalarından da görülebiliyor. Sadece bir hafta içinde 1 ila 10 milyon MATIC tutan adresler 21 milyondan fazla token sattı. Sonuç olarak stokları üç ayın en düşük seviyesine geriledi.

14,7 milyon dolarlık satış, büyük oyuncuların kayıplarını telafi etmeye çalıştığını gösteriyor. İyileşmenin olmayışı balinaları geri çekilmeye ve mümkün olduğu kadar çok kâr elde etmeye ikna etti. Geleneksel olarak, bir varlığın balinalar tarafından biriktirilmesi toparlanmayı ve büyümeyi teşvik ederken, satmak fiyatın düşmesine neden olur.

 

Poligon satan balinalar: Bunun MATIC için anlamı ne olabilir?
MATIC balina adreslerindeki stokları. Kaynak: Santiment

 

Ancak sadece balinalar değil, perakende yatırımcılar da geri çekiliyor. Bunu işlem hacmindeki keskin düşüşten anlamak mümkün. MATIC sahipleri, ağa katılmaya yönelik zorlayıcı teşvikler görene kadar faaliyetten kaçınırlar. Son haftalarda ortalama işlem hacmi 77 milyon dolardan 21 milyon dolara düştü.

 

Poligon satan balinalar: Bunun MATIC için anlamı ne olabilir?
MATIC işlem hacmi. Kaynak: Santiment

 

Volatilitenin azalması likiditenin azalmasına yol açacağından, ağ aktivitesindeki bir azalma fiyat için düşüş sinyali görevi görebilir.

Ayrıca okuyun: Boğa piyasasında milyoner olmak için Polygon’a (MATIC) ne kadar yatırım yapmalısınız?

MATIC tahmini: bir çekiç ile bir örs arasında

 

Polygon’un fiyatı geçtiğimiz ay 0,65 ila 0,75 dolar aralığında konsolidasyona uğradı. Bu sınırlar geçmişte destek ve direnç olarak test edildi ve test edilmeye devam ediyor.

Birçok denemeye rağmen token bu konsolidasyondan asla çıkamadı. Yukarıda bahsettiğimiz nedenlerden dolayı altcoin 0,65 dolara kadar düşebilir. Düşüş eğilimleri yoğunlaşırsa bu destek seviyesi kırılabilir ve MATIC’in 0,60 dolara düşme riskiyle karşı karşıya kalabilir.

 

Poligon satan balinalar: Bunun MATIC için anlamı ne olabilir?
MATIC fiyat analizi. Kaynak: TradingView

 

Öte yandan Polygon yatırımcıları görüşlerini değiştirir ve çevrimiçi faaliyetlere devam ederlerse altcoin toparlanabilir. Direncin 0,75 dolarda kırılması düşüş senaryosunu iptal edecek ve fiyatı 0,80 dolara doğru itecek.