Polymesh Network’ün POLYX’i BlackRock Tokenizasyona Girdikten Sonra Büyüyor

Polymesh ağının yerel varlığı POLYX, BlackRock’un gerçek dünya varlıklarını (RWA) tokenleştirme sürecine girmesinin ardından son üç gün içinde %150 arttı. Bu artışın sonucunda POLYX’in fiyatı 0,50 ABD Dolarına yükseldi ve piyasa değeri 400 milyon ABD Dolarını aştı; bu da projeye yönelik yatırımcıların ilgisinde ve piyasa duyarlılığında önemli bir artışa işaret ediyor.

BlackRock bir dalgalanmayı tetikledi

POLYX fiyatındaki mevcut yükseliş eğilimi, BlackRock’un Ethereum blok zincirinde BUIDL tokeni ile temsil edilen “USD Kurumsal Dijital Likidite Fonu”nun lansmanını takip ediyor ve bu da kripto para piyasasında RWA tokenlarına olan talebin artmasına neden oldu. POLYX ile birlikte Centrifuge (CFG) ve Ondo (ONDO) gibi RWA odaklı finansal çözümlere ilgi arttı ve her birinin fiyatı ortalama %30’dan fazla arttı.

Düzenlenen menkul kıymetler için özel olarak tasarlanmış bir blockchain ağı olan Polymesh, RWA tokenizasyonunun gelişen dünyasında öncü haline geliyor. Tokenleştirilmiş varlık işlemleri için bir kanal olma rolü, finans sektöründeki geleneksel süreçlerle ilişkili sorunları çözmeye uygunluğunu göstermektedir.

Polymesh özünde, finansal piyasada işlemleri kolaylaştırmak ve yeniliği teşvik etmek için tasarlanmış, düzenlemeye tabi varlıklar için özel olarak tasarlanmış, kurumsal düzeyde izinli bir blockchain ağıdır. Yerleşik finansal ilkelerin entegrasyonu, minimum yinelenen maliyetlerle sorunsuz işlemler sağlar ve geliştiriciler, platformu merkezi olmayan uygulamalar (dApp’ler) oluşturmak için kullanabilir, yenilikçiliği ve ekosistem büyümesini teşvik edebilir.

Polymesh Private büyük etki yaratıyor

Öte yandan, Polymesh Private’ın yakın zamanda piyasaya sürülmesi, projenin RWA tokenizasyon alanında faaliyet gösteren şirketler için özelleştirilmiş çözümler sunma konusundaki kararlılığını vurguluyor. Halka açık blockchain ağının bu özel, denetlenen sürümü, işletmelere, genel ağa sorunsuz bir şekilde geçiş yapma yeteneğiyle birlikte, başlangıçta özel bir blockchain ağını işletme esnekliği sunuyor.
Polymesh Derneği Tokenizasyon Başkanı Graeme Moore, RWA tokenizasyonu için geleceğe yönelik bir teknoloji yığını sağladığını söyleyerek, bankaların ve büyük finansal kurumların ihtiyaçlarını karşılamada Polymesh Private’ın değerini vurguladı.