Posidex Technologies Hindistan’da İlk Sıfır Bilgi Açıklama Teknolojisi Blok Zincirini Geliştirdi

 

Hindistan, ABD ve İsrail’in ardından kendi sıfır bilgi açıklama (ZKP) teknolojisine sahip olan üçüncü ülke oldu. Posidex Technologies’teki blok zinciri teknoloji uzmanları, bu teknolojinin Hindistan’daki devlet kurumları ve işletmeler için büyük öneme sahip olabileceğini belirtiyor. Özellikle kritik bilgilerin paylaşımı ve depolanmasında birçok sınırlama ve gizlilik kuralı bulunan ülkede, ZKP teknolojisinin gelişimi önemli görülüyor.

Birçok ülkenin yasaları, hassas bilgilerin sınır ötesi paylaşımını ciddi şekilde kısıtlıyor veya tamamen yasaklıyor. Örneğin, Avrupa’da Genel Veri Koruma Yönetmeliği (GDPR) yürürlükte. ZKP teknolojisi sayesinde, Hint kullanıcıların gizli verileri başka bir bölgeye taşıma gerekliliği ortadan kalkıyor. Ancak bu veriler, ZKP algoritması kullanılarak kolayca işlenebilir ve başka bir tarafa iletilmeden ana bilgisayar düzeyinde güvenli bir şekilde yönetilebilir,” şeklinde açıklama yaptı Posidex Technologies.

Daha önce denetim firması Ernst&Young Global, iş operasyonları yürütmek için sıfır bilgi açıklama (ZKP) çözümü olan EY OpsChain Contract Manager (OCM) başlattığını duyurmuştu.