Puffer Finance, UniFi Adlı Yeni Ürünü Tanıttı

Puffer Finance geliştiricileri, Ethereum 2. katman (L2) çözümlerini optimize etmeyi amaçlayan yeni ürünleri UniFi’yi tanıttılar. Bu temel paket, 1. katman (L1) üzerinde değer akışını iyileştirmeyi ve kripto paraların kitlesel olarak benimsenmesini teşvik eden tek bir verimli platform sağlamayı hedefliyor.

UniFi Nedir?

UniFi, değeri artırmayı amaçlayan ve parçalanma sorunlarını çözmeyi hedefleyen Based Rollup teknolojisinin amiral gemisi ürünüdür. Güvenilir bir şekilde tarafsız işlem sırası sunabilen bu platform, Ethereum ekosistemini dönüştürmek için etkileşim, hız ve güvenlik transferlerini iyileştirmeyi amaçlıyor.

Based Rollup Teknolojisi

Geliştiriciler, hem güvenliği hem de operasyonel verimliliği optimize etmek için Justin Drake’in araştırmalarından yararlanarak Based Rollup teknolojisini seçtiler. Yeni mimari ayrıca senkronize düzenlemeyi de destekleyerek, tek bir blok içinde farklı temel bileşenler (snarks) arasında sorunsuz etkileşimi sağlıyor. Bu, kullanıcı deneyimini iyileştirirken, köprü ihtiyacını ortadan kaldırıp aktarım gecikmelerini azaltma imkanı veriyor.

Stratejik ve Teknolojik Atılım

UniFi, Ethereum ekosistemindeki parçalanma ve verimsizlik gibi kritik sorunları aşmayı amaçlayan stratejik ve teknolojik bir atılımı temsil ediyor. 1. katmandan sıralamaya dayalı olarak, platform sadece işlem işleme sürecini iyileştirmekle kalmıyor, aynı zamanda temel katmana sürekli değer akışını da sağlıyor,” diye belirttiler şirket yetkilileri.

Katılımcılara Davet

UniFi’yi geliştirmeye ve genişletmeye devam eden geliştiriciler, üçüncü taraf uzmanları ve kullanıcıları, daha birleşik, merkeziyetsiz ve güvenilir bir blockchain topluluğu oluşturma çabalarına katılmaya davet ediyorlar. “Birlikte, tüm paydaşlara fayda sağlayacak ve Ethereum’un blockchain manzarasındaki konumunu güçlendirecek bir değişimi tetikleyebiliriz,” diyerek DeFi protokolünün yaratıcıları açıklamada bulundu.