QCP Capital’dan Analistler Kripto Piyasasında Sakin Bir Yaz Bekliyor

QCP Capital şirketinin analistleri, piyasadaki genel durumu analiz eden yeni bir rapor paylaştılar. Onların görüşüne göre, yatırımcıları volatilite açısından sakin bir yaz bekliyor. Bu sonuca, kilit kripto paralar üzerindeki opsiyon ve vadeli işlemlerin dağılımını inceleyerek ulaştılar. Uzmanlar, önümüzdeki 2,5 ay boyunca yatırımcıların varlık biriktireceğini ve bunun da ilerleyen dönemde güçlü bir büyüme katalizörü olacağını düşünüyorlar.

Ayrıca, SEC Başkanı Gary Gensler’ın son konuşmasına da dikkat çektiler. Gensler, spot Ethereum fonlarının Ağustos sonunda ortaya çıkabileceğini bildirdi. Bu bağlamda, QCP Capital Eylül ayında kalıcı bir boğa trendinin başlayabileceğini öngördü. Öte yandan, Fed yetkililerinin söylemleri baskı oluşturmaya devam ediyor. Örneğin, son basın toplantısında kurumun başkanı Jerome Powell, enflasyonla mücadelede belirgin bir ilerleme kaydettiklerini belirtti.

Ancak, enflasyonun hedeflenen %2 seviyesine düşmeye hazır olduğuna dair net bir gösterge henüz yok. Ayrıca, Fed’in ekonomik tahminine göre, faiz oranını sadece bir kez düşürmeyi planlıyorlar. Birçok uzman, bunun Kasım ayında olmasını beklemiyor. Çünkü bu dönemde ABD’de başkanlık seçimleri yapılacak. Makroekonomik faktörler elverişli olursa, regülatörün 17-18 Aralık tarihlerindeki toplantıda faiz oranını düşürebileceği belirtiliyor.

Daha önce, Bernstein temsilcileri Bitcoin için yeni bir tahmin yayımladı. Onlara göre, 2025 yılında kripto piyasasının lideri 200 bin dolar seviyesine ulaşacak. Daha önce ise bu süre zarfında hedef seviyenin 150 bin dolar olacağını öngörmüşlerdi. Ayrıca uzun vadeli perspektifte oldukça iyimser bir tahmin paylaştılar. Uzmanlar, 2033 yılında ana dijital paranın 1 milyon dolar seviyesini fethedeceğini öngördüler.