Quinn Thompson: “Bitcoin ve Ethereum’un Kasım Ayında Ne Kadar Olacağını Biliyorum”

Lekker Capital adlı kripto hedge fonunun CEO’su, ABD’deki Kasım ayındaki başkanlık seçimleri öncesinde Bitcoin ve Ethereum fiyatlarını yükseltebilecek birkaç faktörü sıraladı.

Quinn Thompson, BTC ve ETH’yi yatırım için en çekici varlıklar arasında göstererek iyimser tahminlerini paylaştı. İş insanı, Kasım ayında Bitcoin fiyatının 100.000 dolara, Ethereum fiyatının ise 7.000 dolara ulaşacağına inanıyor. Lekker Capital’ın kurucusu, kripto piyasasının büyüme katalizörlerinin başkanlık seçimleri, ABD Federal Rezerv Sistemi (Fed) tarafından likidite artışı ve Ethereum spot borsa yatırım fonlarının (ETF) başlatılması olacağını düşünüyor.

Thompson ayrıca, USDC stablecoinlerini çıkaran Circle şirketinin planladığı halka arzdan (IPO) bahsetti. Bitcoin’in yükselmesi için bir diğer neden ise madenciliğin karlılığının artması olabilir.

Lekker Capital’ın kurucusuna göre, iflas eden Mt. Gox kripto borsasının mağdur müşterileri tarafından elde edilen Bitcoin’lerin satışı sonucu kripto paralara uygulanabilecek herhangi bir baskı, piyasa tarafından zaten fiyatlanmış durumda. Aynı durum, Alman yetkililer tarafından el konulan Bitcoin’lerin hareketi için de geçerli. Bu nedenle, hali hazırda bilinen bilgiler BTC ve ETH fiyatları üzerinde önemli bir etki yaratmayacaktır. Şu anda piyasa hissiyatı “aşırı ayı” olsa da, yatırımcılar güven kazandıkça ve piyasaya geri döndükçe dinamizm yavaş yavaş değişecektir, diyor Thompson.

Galaxy Digital’ın kurucusu Mike Novogratz, Thompson ile aynı fikirde. Novogratz kısa süre önce benzer bir tahminde bulundu ve 2024 yılının sonunda Bitcoin fiyatının 100.000 dolara ulaşacağını öngördü.