Rapçi Lil Pump Alnına Solana Dövmesi Yaptırdı

Rapçi Gazzi Garcia, daha çok Lil Pump olarak bilinen sanatçı, yeni bir dövmesiyle dikkat çekti. Alnında “Solana” yazılı bir dövme ile fotoğrafını paylaştı. Lil Pump, kendi tokenini tanıtarak, “Yeni dövmemi beğendiniz mi? Sol [ruh] sattım” şeklinde yorum yaptı. Dövme, Solana’nın logosuyla birlikte yazılmıştır. Gerçek mi yoksa sahte mi olduğu şu an için bilinmiyor.

Lil Pump’ın bu hareketi karışık tepkilere neden oldu. Özellikle bazı topluluk üyeleri, rapçiyi kendi tokeninin değerini yapay olarak artırmaya çalışmakla eleştirdi. Rapçi, sözleşmesini bir notta paylaştığı tokenini pump.fun platformunda Mayıs 2024’te piyasaya sürdü.

“Kripto dünyasına adım atma çabaların, müziğin kadar berbat. İyi haber şu ki, her ikisinde de o kadar kötüsün ki, bunlardan para kazanamayacaksın,” diye yazdı bir yorumcu.

Ayrıca Lil Pump, alnında Binance yazısı için de yer olduğunu ima etti. Bu durumun ardından Lil Pump tokeni (LILPUMP) değer kazandı. Mayıs ayında kripto uzmanı ZachXBT, rapçiyi bir Pump and Dump (fiyatı yükseltip satış yapmak) düzenlemekle suçladı. Lil Pump’ın sayfasında token reklamı yayınlandı ve birkaç dakika sonra silindi. Sonrasında tokenin değeri düştü.

O dönemde Lil Pump, hiçbir zaman token oluşturmadığını ve dolandırıcılıkla suçladığı promotor Sahil Arora’yı işaret etti. Arora, X platformunda habibi_comm adıyla biliniyordu. Daha sonra rapçi, sayfasını ve tokenini geri aldığını ve projeyi yeniden başlattığını belirtti.

Lil Pump, kendi meme tokenini çıkaran tek ünlü değil. Avustralyalı şarkıcı Iggy Azalea da daha önce benzer bir adım atmıştı. Ethereum’un kurucu ortağı Vitalik Buterin, bu tür varlıkları eleştirerek, hiçbir değerleri olmadığını söylemişti.