Republic First Bank’ın çöküşü kripto para sahiplerini memnun etti

Kripto topluluğu, bu yıl işleri başarısız olan ilk Amerikan bankası olduğu ortaya çıkan Republic First Bank’ın çöküşüne sevindi.

26 Nisan’da ABD eyalet düzenleyicisi Republic First Bank’ı kapattı ve şirketin varlıklarına el koydu ve bunlar daha sonra Fulton Bank’a satıldı. Ocak 2024 itibarıyla, Republic First Bank’ın hesaplarında 4 milyar dolar bulunuyordu ve kuruluşun toplam varlıklarının 6 milyar dolar olduğu tahmin ediliyordu.

Pensilvanya yetkilileri, Republic First Bank’ın faaliyetlerini durdurma kararının, kurumun müşterilerinin haklarını korumak için alındığını söyledi. Bankanın iflas ettiği ya da iflasın eşiğinde olduğu açık. Şirketin öz kaynak sıkıntısı yaşadığı gerçeği, organizasyonun çöküşünün sigorta fonuna 667 milyon dolara mal olacağı gerçeğiyle de kanıtlanıyor.

Kripto topluluğunun üyeleri, Republic First Bank’ın çöküşü haberine sevindiler. Pillage Capital olarak bilinen bir tüccar, bankanın çöküşünün kripto endüstrisi için en iyi haber olduğunu çünkü dijital varlık endüstrisinin güçlü yönlerini vurguladığını söyledi. Blog yazarı Randy Hipper, insanların kendi bankaları olmaları ve kripto para birimleri kullanmaları gerektiğini anlamaları için daha kaç bankanın batması gerekeceğini merak etti.

Başka bir banka olan Republic First Bank battı. Evet… Sanırım bitcoin kullanmayı tercih ederim,” diye yazdı Zesh uygulama direktörü Marius Martoscan.