Reuters: Donald Trump Kripto Borsa Sahipleri ile Destek Anlaşmaları Yapıyor

Reuters haber ajansı, kaynaklarına dayandırdığı haberinde, ABD’de Kasım ayında yapılacak başkanlık seçimlerinde Cumhuriyetçi Parti adayı olan Donald Trump’ın, San Francisco’da kripto para piyasası katılımcılarıyla bir araya gelerek kampanya için fon toplama amacıyla bir toplantı düzenlediğini bildirdi.

Donald Trump’ın bu toplantı sayesinde yaklaşık 12 milyon dolar topladığı belirtiliyor. Etkinlik, Pacific Heights bölgesinde, eski Facebook yöneticisi ve yatırımcı Chamath Palihapitiya tarafından Silikon Vadisi’ndeki girişim sermayesi fonları için organize edildi.

Toplantıya, Amerikan kripto para borsası Coinbase’in yöneticileri, Gemini platformunun kurucuları Tyler ve Cameron Winklevoss kardeşler ve diğer bazı kripto para piyasası temsilcilerinin katıldığı bildirildi.

Intercom şirketinin CEO’su Eoghan McCabe’in söylediğine göre, Trump’a bağış yapmayı kabul eden kişiler, onun kripto paralar ve piyasa düzenlemeleri konusunda politikayı daha iyi bir yönde değiştirebileceğine inanıyorlar.

Daha önce Washington’da seçmenlerine hitap eden Donald Trump, ABD’yi bir kripto merkezi yapma ve karanlık web platformu Silk Road’un kurucusu Ross Ulbricht’i affetme sözü vermişti.