Ripple 100 milyon XRP sattı

Ripple, artan İran-İsrail çatışması ve kripto para piyasasının çöküşü haberlerinin ardından Pazar günü 100 milyon XRP tokeni sattı.

Nisan ayında Ripple, her ayın ilk gününde olduğu gibi 1 milyar XRP’nin kilidini açtı. Şirket daha sonra hazine hesabına XRPScan’de “Ripple (1)” olarak işaretlenen 200 milyon token gönderdi.

Ancak bu ayın beklenen indirimi normalden daha uzun sürdü ve genellikle ilk yedi iş günü içinde gerçekleşiyor. Üstelik bu ayki satışların olağandışı yönleri, Ripple’ın 14 Nisan Pazar günkü son faaliyetiyle devam ediyor.

Spesifik olarak, bu sabah yaklaşık 50 milyon dolar değerindeki rezervlerin yarısı “Ripple (1)” hesabından ayrıldı. Yayınlandığı sırada 100 milyon XRP tokeni ‘rP4X2…sKxv3’te hâlâ hareketsiz durumdaydı. Ripple genellikle tokenlarını bu etiketsiz hesapta satıyor ve daha sonra fonları bilinen kripto para birimi değişim adreslerine aktarıyor.

Ripple’ın tokenlerini sattığı ortamda XRP fiyatlarının analizi

Tarihsel olarak, Ripple tokenlarını aylık rezerv hesabından sattığında XRP’nin fiyatı düştü. Finbold, bu yılın başından bu yana günlük XRP fiyat tablosunda Ripple satışlarının her gününü işaretledi.

7, 16 ve 30 Ocak’tan itibaren toplam 246,34 milyon XRP boşaltıldı. Şubat ayındaki satış faaliyeti 5, 11 ve 20 Şubat tarihlerinde 240 milyon token olarak gerçekleşti. Son zamanlarda 5 ve 13 Mart’ta 240 milyon XRP daha işlem gördü.

Bu notta XRP, Ripple’ın ödemeyi yaptığı sekiz günün altısında düştü. Bu model varlık üzerinde korelasyon ve önemli etki olduğunu varsayar. Veriler, Ripple’ın her satışında XRP döviz kurunun düşebileceğini gösteriyor.

Bu nedenle, XRP yatırımcıları artık Ripple’ın az önce transfer ettiği 100 milyon tokenin XRP’nin performans düşüşüne katkıda bulunabileceğinden korkuyor. İran-İsrail çatışmasını çevreleyen jeopolitik gerilimler tüm piyasayı etkiledi ve şu anda 0,485 dolardan işlem gören kripto para birimini de vurdu.

Şirketin bu ayki kilit açma işleminden sonra Ripple’ın Nisan ayında herhangi bir zamanda satabileceği 100 milyon XRP’si daha var.