Ripple Labs CEO’su: Gary Gensler, Biden’ın Seçimlerde Kaybetmesine Neden Olacak

Ripple Labs CEO’su, Gary Gensler’in basına yaptığı konuşmayı yorumladı. Onu beceriksizlik ve ikiyüzlülükle suçladı. Garlinghouse’a göre, Gensler SEC’in başında kalmaya devam ederse Biden seçimleri kaybetme riskiyle karşı karşıya kalacak.

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) Başkanı, Joe Biden’ın muhtemelen başkanlık yarışını kaybetmesine neden olacak kişi olacak. Bu açıklama, Ripple Labs CEO’su Brad Garlinghouse tarafından yapıldı. Garlinghouse, bu şekilde Gensler’in Bloomberg Live’daki konuşmasını yorumladı. Ethereum spot ETF’leri hakkındaki yazımızda bundan bahsetmiştik. Özellikle Gary Gensler şu ifadeyi kullandı: “Bu, birkaç yıl önce önde gelen temsilcilerin hapiste olduğu, yakında hapiste olacağı veya ABD’ye iade edilmeyi beklediği bir alan.”

Bu açıklamayı yorumlayan Garlinghouse şu yanıtı verdi: “Gensler tamamen saçmalık söyledi. Önde gelen tüm katılımcıların hapse gireceğini söyleyen birinden FTX durumu gözden kaçırmış (ve bu arada SBF ile yakınlaşmış) birini duymak garip [Sam Bankman-Fried, borsanın eski CEO’su]. Hatta onu Binance’ın mahkumiyetine bile davet etmediler.”

Ripple Labs CEO’suna göre, Gensler gerçekten Amerikan halkının yararına hareket ediyorsa, çoktan istifa etmeliydi. Ona göre, mevcut SEC başkanı, Biden’ın başkanlık koltuğuna mal olacak.

Gensler ve SBF arasındaki olası bağlantı hakkında bilgiler, FTX borsasının iflas etmesinin hemen ardından basında yer aldı. 2022 baharında birkaç kez bir araya geldikleri biliniyor. Daha önce, Pantera Capital analistlerinin Biden yönetiminin kripto para birimi alanına yönelik politikasının değiştiğine dair açıklamalarını da ele almıştık. Organizasyon, politikacının bu topluluğun potansiyel desteğinden vazgeçmeye hazır olmadığını düşünüyor.