Robert Kiyosaki, Bitcoin’in büyümesinin 2,3 milyon dolara çıkacağını tahmin etti

Amerikalı girişimci, finans uzmanı ve “Zengin Baba Yoksul Baba” kitabının yazarı Robert Kiyosaki, ilk kripto para biriminin fiyatına ilişkin başka bir tahmin daha verdi. Ark Invest CEO’su Cathie Wood’un gelecekte Bitcoin’in değerinin 2,3 milyon dolara ulaşacağı yönündeki görüşüne katıldı.

Kathie Wood quarantees Bitcoin will hit $2.3 million per BTC. Do I believe her? Yes I do. Kathie Wood is very smart. I trust her opinion. Could she be wrong? Yes. She could be. So what? The more important question is “ What do you believe?” What if Kathie is right? What if…

“Cathie Wood, Bitcoin’in 2,3 milyon dolara ulaşacağını garanti ediyor. Ona inanıyor muyum? Evet sana inanıyorum. Cathie Wood çok akıllı ve onun kararına güveniyorum” diye yazdı Kiyosaki.

Girişimci, Cathie Wood’un öngörüsü gerçekleşmese bile Bitcoin alıcılarının yine de fayda sağlayacağını sözlerine ekledi:

“Wood haklı da olsa haksız da olsa konu Bitcoin olduğunda daha akıllı, daha bilgili ve daha eğitimli olacaksınız. Gerçek dünyada en zengin ve en mutlu insanlar hata yapan ve onlardan ders çıkaranlardır.”

Kiyosaki’nin halving beklentisiyle 10 BTC satın alması dikkat çekici. Topluluğa, uzmanın Bitcoin, altın ve gümüşü de içeren “gerçek paraya” yatırım yapması çağrısında bulundu.

Girişimciye göre 2024 yılı sonuna kadar ilk kripto para birimi 300.000 dolara çıkabilir.

Ark Invest CEO’sunun daha önce Bitcoin’in bir hedge varlığı olarak altından üstün olduğunu belirttiğini hatırlayalım. Başka bir kripto uzmanı Arthur Hayes, ABD’deki olası bir bankacılık krizi ortamında ilk kripto para biriminin büyümesinin 1 milyon dolara çıkacağını tahmin etti.