Robert Kiyosaki cüzdanında kaç tane bitcoin olduğunu söyledi

Girişimci, yatırımcı ve Zengin Baba Yoksul Baba kitabının yazarı Robert Kiyosaki, son yıllarda Bitcoin’in güçlü bir destekçisi haline geldi. Onun hakkında ilk kez Ağustos 2017’de Facebook’ta paylaşımda bulundu.

Bitcoin’e yatırım yapmak son derece spekülatiftir:

– 7$’a mal olan 100 coin’i satın alanlar artık milyonerdir.

– Kağıt üzerinde kalanlar şu ana kadar %20 veya daha fazla kayıp yaşadı.

– Gerçek değerinin neye dayandığını anlamak zordur.

– Ethereum gibi rakipler, ana kripto para birimi olarak Bitcoin’in yerini alabilir.

Gönderisi, Kiyosaki’nin kripto para birimini gelecekteki bir çöküş durumunda hayatta kalmak ve gelişmek için güvenilir bir strateji olarak görmediğini söyleyerek sona eriyor.

Ancak ünlü yatırımcı, o zamandan beri Bitcoin’i enflasyona ve işçi sınıfına orantısız bir şekilde yük getirdiğine inandığı zararlı merkez bankası politikalarına karşı benzersiz bir koruma olarak aktif bir şekilde destekledi. Bu arada Kiyosaki’nin son tahminine göre Bitcoin’in fiyatı 2 milyon dolara ulaşıyor.

Kiyosaki’nin kaç Bitcoin’i var?
Kiyosaki, 31 Ocak’ta verdiği röportajda 66 BTC’ye sahip olduğunu belirtmişti:

İnsanlara sadece şunu söylüyorum: Kaç tane gerçek paranız var? 66’m var, o kadar da değil, değil mi? Ama bunlardan çok var… Arz 21 milyonda kaldı ve talep de artıyor.

15 Nisan’da Hong Kong Menkul Kıymetler ve Vadeli İşlemler Komisyonu (SFC), spot Bitcoin ve Ethereum ETF’leri için ilk başvuruları onayladı. Yeni ürünlerin Nisan ayının sonuna kadar piyasaya sürülmesi bekleniyor ve bu, kripto para biriminin benimsenmesini yalnızca bölgesel olarak değil küresel olarak da artıracak.

Ancak Kiyosaki, kişisel olarak bu tür finansal ürünlerden mümkün olduğu kadar uzak durmaya çalıştığını kaydetti. Kendi takdirine bağlı olarak kararlar almayı ve yaptığı hataların sorumluluğunu almayı tercih eder.