Santiment, Bitcoin’in fiyatı 62.000 doların altına düştükten sonra satın alınabilecek en iyi altcoinleri açıkladı.

Son 24 saatte yüzde 6’dan fazla düştükten sonra toplam kripto para piyasası değeri Çarşamba günü 2,44 trilyon dolar civarında dengelendi. Kripto para piyasasındaki sağlıklı bir düzeltme, yatırımcılara Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) öncülüğünde düşüşü satın almak için çeşitli fırsatlar sağladı.

Ancak ABD Merkez Bankası’nın bugünkü faiz verilerine bağlı olarak kripto para piyasası önümüzdeki günlerde de kayıplara devam edebilir. Teknik açıdan bakıldığında Bitcoin fiyatı, 0,5 ve 0,382 Fibonacci geri çekilme seviyelerine denk gelen 56.251 ila 60.279 dolar arasındaki bir sonraki destek aralığına düşebilir.

İzlenecek En İyi Altcoinler

Bitcoin fiyatının Salı günü 62.000 doların altına iki haftanın en düşük seviyesine düşmesinin ardından zincir analiz platformu Santiment, bazı altcoinlerin potansiyel bir yükseliş fırsatı temsil ettiğini kaydetti. Piyasadan gerçekleşen değere (MVRV) fırsat ve tehlike bölgesi modelini kullanan Santiment, birçok altcoin’in o kadar düştüğünü ve fırsat bölgesinde olduklarını vurguladı.

Fırsat Bölgesindeki altcoinler arasında Lido DAO (LDO), OMG Network (OMG), Storj (STORJ), Synthetix Network (SNX) ve $BOUNCE yer alıyor.

Santiment, “Kripto para birimleri gibi sıfır toplamlı bir oyunda, sektörün geri kalanına göre minimum getiri sağlayan projelerin, yatırımcıların en fazla acıyı yaşadığı projelerde derinleşmeye istekli olanlar için daha etkili bir şekilde toparlanma olasılığı daha yüksek” dedi.

Altcoinlerde agresif bir ivme kazanmanın zamanı geldi

Bitcoin ETF spot fonunun tarihi başarısının ardından BlackRock, artık müşterilerine Ethereum tabanlı ürünler sunmaya odaklanıyor. Zincir içi verilere göre BlackRock, devam eden piyasa düzeltmesine rağmen yakın zamanda Ethereum ağında 100 milyon doları tokenleştirdi.