Shiba Inu: Bu olasılığı SHIB fiyatının dışında bırakmayın çünkü…

Önde gelen meme koini Shiba Inu [SHIB], haftalık grafikte değerlendirilen volatilite belirteçlerinin koin piyasasının önemli ölçüde dalgalı olmaya devam ettiğini göstermesi nedeniyle birkaç aylık düşüşünü uzatabilir.

CoinMarketCap’e göre SHIB’in fiyatı geçtiğimiz ay %30 düşüşle 0,00003 dolara geriledi.

Sürekli havlıyor ama ısırmıyor mu?

Madalyonun haftalık grafikte gözlemlenen oynaklık işaretleri, piyasa oynaklığı devam ettikçe SHIB’in daha fazla fiyat düşüşüne duyarlı olmaya devam ettiğini gösteriyor.

Örneğin madalyonun Bollinger Bantları göstergesinin üst ve alt bantları arasındaki boşluk arttı.

Bu gösterge piyasadaki oynaklığı ölçer ve potansiyel fiyat eğilimlerini tanımlar. Üst ve alt bantlar arasındaki farkın artması, söz konusu varlığın fiyat oynaklığının keskin bir şekilde arttığını gösterir.

Ayrıca, bir varlığın fiyatı belirli bir yönde hareket ettikçe bu fark genişliyorsa, bu durum güçlenme eğilimine işaret eder.

SHIB örneğinde, genişleyen Bollinger Bantları açığıyla birlikte sürekli bir fiyat düşüşü, düşüş eğiliminin güçlü olduğunu gösteriyor.

SHIB piyasasının oynaklığını doğrulayan Ortalama Gerçek Aralık, yayınlandığı sırada yükseliş eğilimindeydi.

Bu ölçüm, belirli sayıda dönem boyunca yüksek ve düşük fiyatlar arasındaki ortalama aralığı hesaplayarak piyasa oynaklığını ölçer. Artması fiyat dalgalanmalarının daha belirgin hale geldiğini gösterir.

Benzer şekilde, Chaikin volatilite göstergesi SHIB de Mart sonundan bu yana nispeten değişmedi. Bu gösterge, bir varlığın belirli bir dönemdeki yüksek ve düşük fiyatları arasındaki farkı ölçer.

Tipik olarak Chaikin Volatilite göstergesi daha yüksek değerlere yükseldiğinde, önemli potansiyel fiyat hareketlerine işaret eder.

SIB askerleri dirençli olmaya devam ediyor

SHIB daha fazla düşüş riskiyle karşı karşıya olsa da piyasa katılımcıları güç kazanmaya devam ediyor.

Yayınlandığı sırada Göreceli Güç Endeksi (RSI) 61,54 ve Para Akışı Endeksi (MFI) 75,57 idi.

Bu göstergeler, SHIB’in değerinin daha da düşmesi ihtimaline rağmen satın alma faaliyetinin devam ettiğini gösteriyor.