Shiba Inu (SHIB) sahiplerinin %75’i parayı bir yıldan fazla bir süredir elinde tutuyor

Shiba Inu (SHIB) sahipleri uzun vadeli stratejileri tercih ediyor ve yaklaşık iki yıl boyunca coin satın aldıktan sonra satmıyorlar

Zincir içi istatistikler, Shiba Inu (SHIB) token sahiplerinin %75’inin bir yıldan fazla bir süredir tokena yatırım yaptığını gösteriyor.

Bu, yatırımcıların kripto para biriminin uzun vadeli potansiyeline inandıklarını gösteriyor. Uzun vadeli faydaları anlık karlara tercih ederler.

Yatırımcılar SHIB’e tutunuyor

Bu tür yatırım özellikleri, mem kripto para birimine olan yüksek bağlılığı gösterir: alıcılar, yüksek piyasa oynaklığından bile utanmazlar.

SHIB sahiplerinin yalnızca %58,18’i kâr ediyor ve birçok yatırımcı gelecekteki fiyat artışları beklentisiyle tokenleri satmaktan çekiniyor.

Yakılan jetonların sayısı da gözle görülür şekilde arttı. Shibburn’e göre ortalama günlük hacim neredeyse %26 arttı ve geçen hafta, bir önceki döneme göre %289,36 artışla 798,31 milyon SHIB imha edildi.

Tokenlerin yakılması arzı azaltır ve böylece tokenin piyasa değeri artar.

 

Shiba Inu (SHIB) Tahmini

Zincir üzerindeki güçlü tabloya rağmen Shiba Inu’nun kısa vadeli fiyat performansı cesaret verici değil.

Geçen yıldan bu yana SHIB’in fiyatı %92’den fazla arttı. Ancak yine de tüm zamanların en yüksek seviyesinin %74 altında. Token, 5 Mart’ta yerel bir zirveye ulaştı ve o zamandan beri fiyatı %50 düştü. Yayınlandığı sırada SHIB 0,00002164 dolardan işlem görüyor. Son yedi gün içinde madalyonun fiyatı %21 oranında düştü.

Teknik açıdan bakıldığında fiyat dar bir yatay kanalda hareket ediyor. Kritik direnç noktası 0,00002383 dolardır. SHIB bu eşiği aşarsa fiyat %21 artarak 0,00002734 dolara çıkabilir. Bu seviye, 4 saatlik grafikte 200 ortalama aralığı ile 200 basit hareketli ortalamaya denk geliyor.

SHIB söz konusu direncin üstesinden gelemezse, fiyat muhtemelen 0,00002080 $ destek seviyesine düşecek ve bu da yüksek piyasa oynaklığının ortasında tokenin satın alınması ve elde tutulmasıyla ilgili risklerin altını çizecek.