Shiba Inu’yu PayPal’a eklemek token fiyatının artmasına neden olabilir

Köpek meme tabanlı kripto para birimi Shiba Inu’nun (SHIB), PayPal ödeme sistemine entegrasyonu sayesinde fiyatı artabilir.

2 Mayıs’ta finansal teknoloji şirketi MoonPay, hizmet kullanıcılarının Shiba Inu, bitcoin, Ethereum (ETH), Solana (SOL) ve düzinelerce başka dijital varlığı satın alabilecekleri PayPal ile işbirliğinin başladığını duyurdu. Fiat para birimi ayrıca MoonPay ile yapılan ortaklık sayesinde PayPal müşterileri yakında dijital varlıkları satma fırsatına da sahip olacak. Yeni hizmetler şu anda yalnızca ABD’de ikamet edenlerin kullanımına sunuldu ancak gelecekte Birleşik Krallık ve Avrupa Birliği vatandaşlarının kullanımına da sunulacak.

PayPal’ın 426 milyondan fazla aktif kullanıcısı var, bu nedenle Shiba Inu ve diğer paraları ödeme sistemine eklemek, kripto para birimi ticaretinin hacmini önemli ölçüde artırabilir ve popülerliğini artırabilir. Mart ayındaki pompalamanın ardından SHIB’e olan talep keskin bir düşüş gösterdi ve bu nedenle ticaretin canlanması piyasaya fayda sağlayacak.

1 Mayıs’ta Shiba Inu oranı, diğer birçok dijital varlık gibi yerel bir dibe ulaştı, oradan uzaklaşıp yükseldi. 4 Mayıs itibarıyla tokenın fiyatı %28 arttı ancak sonraki düzeltme sırasında coinin fiyatı %7 düştü. Ancak SHIB’in değeri Mart başında ortaya çıkan düşüş trend çizgisinin üzerinde seyrediyor. Piyasadaki mevcut durum göz önüne alındığında, kripto para kurunun %7 düşerek 0,0000226 dolara düşeceğini, ardından destek bariyerinden toparlanıp büyümeye başlayacağını varsayabiliriz.