Shima Capital, WOJAK, TRUMP ve Üç Diğer Meme Coin’e Yatırım Yapıyor

 

Pazartesi günü Nansen şirketinin verilerine göre, risk sermayesi (VC) fonu Shima Capital, beş farklı meme coin biriktirdi. Shima Capital, Ethereum tabanlı meme coinler olan MAGA, TRUMP, WOJAK, DEGEN ve ANDY’ye yatırım yaptı. Yazının yazıldığı sırada, beş pozisyondan dördü önemli ölçüde değer kaybetti. Shima’nın en büyük yatırımı DEGEN token oldu: son 24 saat içinde 49.561 dolar değerinde DEGEN satın alındı. Meme coin’i aldıklarından beri fiyatı neredeyse %4 düştü.

TRUMP’a yapılan yatırım ise oldukça küçüktü, Shima ABD başkanlık seçimlerine yönelik bu meme coin’e 8.992 dolar ayırdı. Yazının yazıldığı sırada TRUMP varlıkları %8 değer kaybetmişti. Shima Capital, ABD başkanlık seçimlerine katılan bir diğer token olan MAGA’ya 6.721 dolar yatırım yaptı. Bu meme coin, satın alındıktan sonraki yedi saat içinde %8,4 düştü.

ANDY, Solana ve Blast gibi çeşitli blok zincirlerinde zaten dağıtılmış bir meme coin. Shima Capital, Ethereum tabanlı versiyonuna 3.677 dolar ayırdı ve yatırım yaptığı andan itibaren %6,3 değer kaybetti. Pazartesi günü risk sermayedarının yaptığı son meme coin yatırımı, 9.401 dolar ile WOJAK oldu ve bu yatırım şu ana kadar %20 getiri sağladı; bu da yazının yazıldığı sırada Shima Capital’in tek kârlı meme coin yatırımı oldu.