Solana Meme Coin Kedi Karakteri MEW, Popüler Telegram Mini Oyununda Görünecek

Web3 oyun ekosistemi Pixelverse, Solana tabanlı meme coin karakteri MEW’yi gerçek zamanlı oyun tavuklarına ekleyecek. Bu adım, Pixelverse oyunlarının çalıştığı Telegram ekosistemine yeni bir izleyici kitlesi çekmesi muhtemel. MEW, Solana tabanlı ilk meme coin olacak ve TON üzerinde tanıtılacak.

Pixelverse’in baş operasyon sorumlusu Corey Leong, “Pixelverse sadece bir oyun yaratmak değil; perakende odaklı bir marka oluşturuyoruz, bu da izleyicinin dikkatini çekiyor ve milyonlarca insanı ürün serilerimize çekiyor,” dedi. Telegram mesajında CoinDesk’e yaptığı açıklamada, MEW ile ortaklığın, Pixelverse’in diğer IP adreslerini Pixel Evrenine entegre etmeye çalışması nedeniyle mümkün olduğunu belirtti.

MEW, Mart ayında Solana meme coin çılgınlığı sırasında başlatılan kedi tabanlı bir karakter ve token’dir. CoinGecko’ya göre, Nisan ayı başlarında kedi tokeni, köpek dünyasında neredeyse 700 milyon dolarlık zirve piyasa değerine ulaştı.

Pixelverse oyuncuları, oyun içi robotları veya karakterleri ile kazandıkları için token kazanırlar. Oyunun yaklaşık 35 milyon aktif oyuncuya sahip olduğu tahmin ediliyor. Pixelverse’in diğer ayırt edici karakterleri arasında Dogecoin (DOGE) meme coin’den karakter DOGE bulunuyor.