Solana’nın (SOL) aralıktan çıkmasına kim yardım edecek?

 

Solana (SOL) fiyatı yükseliş sinyallerinin aralığın dışına çıkmasını bekliyor

Kurumsal yatırımcıların Solana’ya (SOL) olan ilgisi, kripto varlığının büyümesini destekleyebilir.

Solana sermaye artırıyor

2023 yılı Solana tokeni için hem fiyat dinamikleri hem de özellikle büyük yatırımcılardan gelen sermaye girişleri açısından iyi bir yıl oldu. Ancak bu yıldan itibaren durum değişti. SOL, Litecoin, Polkadot ve XRP gibi altcoinlere göre daha az yatırım çekti.

Ancak şimdi durum yeniden değişiyor. Solana’daki kurumsal varlıklar son 14 gün içinde önemli ölçüde arttı. 10 Mayıs’ta sona eren haftada SOL, neredeyse 6 milyon dolar alarak altcoinler arasında sermaye girişinde lider oldu. Böylece, yılın başından bu yana varlığa yapılan yatırımlar 11,1 milyon dolardan 17 milyon dolara yükseldi.

 

Solana'nın (SOL) aralıktan çıkmasına kim yardım edecek?
Solana’da kurumsal yatırım. Kaynak: CoinShares

 

Diğer tokenlar yılın başından bu yana çok daha fazla fon topladı ancak mevcut ilgi devam ederse Solana bu rakamı yakalayabilir.

Göreceli güç endeksi (RSI) aynı zamanda duyarlılıktaki bir değişikliği de gösterir. Endeksin 50,0 nötr çizgisinin üzerine çıkması ve bunu desteğe çevirmesi halinde yükseliş hissi teyit edilecektir.

 

Solana'nın (SOL) aralıktan çıkmasına kim yardım edecek?
RSI Solana. Kaynak: TradingView

 

 

SOL tahmini: hangi seviye izlenecek

Fiyat neredeyse bir aydır 126-156 dolar aralığında seyrediyor. Üst sınırı aşmaya yönelik üç girişim başarısızlıkla sonuçlandı, ancak dördüncü kez kurumların desteğiyle muhtemelen her şey yoluna girecek.

Bu, SOL’un 160 doların üzerine çıkmasına ve tarihsel fiyat performansına dayalı önemli bir destek seviyesi olan 169 doları hedeflemesine olanak tanıyacak.

 

Solana'nın (SOL) aralıktan çıkmasına kim yardım edecek?
Solana fiyat analizi. Kaynak: TradingView

 

Ancak yükseliş eğilimine yönelik bir başka başarısız girişim SOL oranının düşmesine neden olabilir. Bu durumda Solana yerel desteği 137 dolardan test edecek. Bu seviyenin kırılması 126 dolara düşüşe neden olabilir ve bu da yükseliş senaryosunu iptal edebilir.