Solana temsilcisi meme-kripto para birimlerini destekledi

Tanınmış muhabir ve kripto para piyasası analisti Colin Wu, Solana blockchain’in kurucu ortaklarından biri olan Raj Gokal’ın meme temalı kripto para birimleri hakkındaki görüşünü dile getirdiğini fark etti. Uzmana göre bu varlık sınıfı, küresel dijital varlık endüstrisinin gelişimine katkıda bulunuyor.

Kripto para yaratıcılarının, insanların “eğlence sistemlerini” nasıl kullandıklarından korkacak kadar savunmasız olmaları durumunda, hiçbir zaman gerçekten yararlı teknoloji girişimleri yaratamayacaklarını belirtti. Uzman ayrıca son zamanlarda Ethereum’dan Solana’ya çok sayıda meme tokeninin geldiğini vurguladı.

Böylece Gökal, meme tokenlerinin önemine ve kripto para endüstrisinde artan popülerliğine dikkat çekti. Daha sonra Solana Vakfı başkanı Lily Liu, meme coin yaratıcılarının sektöre önemli katkı sağladığını söyleyerek meslektaşının görüşünü destekledi. Her iki uzmana göre, eğer topluluk üyeleri meme tokenlarının özelliklerini dikkate almazsa teknolojik yenilik yeterince değerlendirilemez.

Birkaç gün önce Andreessen Horowitz’in (a16z crypto) kripto para birimi bölümünün teknik direktörü Eddie Lazarrin’in meme kripto para birimleri hakkında olumsuz konuştuğunu hatırlayalım. Bu varlık sınıfının yalnızca halkı dijital varlıkların küresel olarak benimsenmesinden uzaklaştırdığını belirtti.

Yatırım şirketinin bir temsilcisi, popülerliklerinin sıradan vatandaşların ve düzenleyicilerin kripto para birimlerini nasıl algıladıkları üzerinde olumsuz bir etkisi olduğunu söyledi. Ona göre, geliştiricileri kumarhane gibi hareket ediyor ve kısa sürede zengin olma konusunda yalan vaatlerde bulunuyor. Bu durum yasaların benimsenmesini ve kripto mühendislerinin davranışlarını olumsuz etkiliyor. Ek olarak uzman, bu tür tokenlerin teknik açıdan pratik olarak yararsız olduğunu ve herhangi bir yenilik getirmediğini garanti etti.