Spot Bitcoin ETF’lerine fon girişi 15 milyon dolardan fazla oldu

SoSo Value’ya göre 25 Mart 2024’te spot Bitcoin ETF’lerine net günlük sermaye girişi 15,70 milyon dolardı. Bu beş gün içindeki ilk olumlu gösterge; 18-22 Mart arasındaki dönemde ise olumsuz eğilim devam etti.

Verilere göre sermaye girişi açısından ilk sırayı Fidelity’nin Fidelity Wise Origin (FBTC) kripto fonu aldı. Bilançosuna 261,79 milyon dolar ekleyerek yönetim altındaki fonları 7,21 milyar dolara çıkardı.

İkinci sırada 35,48 milyon dolarla iShares Bitcoin Trust (IBIT), üçüncü sırada ise 20,53 milyon dolarla Franklin Templeton’ın Franklin Bitcoin ETF (EZBC) kripto fonu yer alıyor.Geri kalan Bitcoin ETF’leri ise toplam 48 milyon dolar aldı.

Yatırım şirketi Grayscale Investments’ın spot Bitcoin ETF’si geleneksel olarak genel arka planda öne çıkıyor. Şirketin dönüştürülebilir fonunda bir kez daha çıkış görüldü. Bu kez rakam 350,10 milyon dolardı. Grayscale Bitcoin Trust’tan (GBTC) ürünün piyasaya sürülmesinden bu yana toplamda 14,15 milyar dolar çekildi.

Daha önce, kripto para borsası Coinbase’deki analistler, dijital varlık piyasasının son zamanlarda spot Bitcoin ETF’lerine sermaye akışına odaklandığını söylemişti.