Standard Chartered, Trump’ın seçim zaferini “Bitcoin için iyi” olarak nitelendirdi

Donald Trump’ın Kasım 2024’te yapılacak ABD başkanlık seçimlerindeki zaferi “Bitcoin için iyi olacak.” Decrypt’in yazdığına göre bu, Standard Chartered Bank analisti Jeffrey Kendrick tarafından belirtildi.

Uzman, Trump yönetiminin Bitcoin konusunda Biden yönetimi kadar katı olmayacağına inanıyor. Ona göre, eğer politikacı kazanırsa, “ABD hazine tahvillerinin yabancı resmi alıcıları Bitcoin gibi alternatif finansal varlıklara geçebilir.”

Ayrıca Kendrick, Mart ayında Trump’ın başkan seçilmesi halinde yönetiminin yaptırımlar ve yeni kurallarla kripto varlık sektörüne baskı yapmayacağını söyleyen sözlerini de hatırlattı.

Standard Chartered analisti, “Trump’ın başkanlığı altındaki ithalat tarifeleri, birçok büyük rezerv yöneticisinin 2025’te Bitcoin satın almasına yol açacak” diye yazdı.

Daha önce VanEck’in dijital varlıklar araştırma başkanı Matthew Siegel’in, siyasetçi Donald Trump’ın yaklaşan ABD başkanlık seçimlerindeki olası zaferinin kripto endüstrisinin gelişimi üzerinde olumlu bir etkisi olacağını söylediğini hatırlayalım.