Stento Research: ETH-ETF’nin ABD’de Başlatılmasının Ardından Ethereum Fiyatı 6500 Dolara Ulaşacak

Araştırma şirketi Stento Research’in raporuna göre, ABD yetkilileri tarafından Ethereum ETF’sinin onaylanmasının ardından Ethereum fiyatı 6500 dolara ulaşacak. Analistler, ETH-ETF’ye yıllık 15-20 milyar dolar arasında bir fon akışı olabileceğine inanıyor.

ETH-ETF Konusundaki Farklı Görüşler

Stento Research, bazı uzmanların gelecekteki ETH-ETF’ler ve sermaye akışı konusunda şüpheci olduklarını belirtti. Buna rağmen, analistler Ethereum fiyatlarında artış öngörüyorlar.

Fon akışı tahmini doğruysa, Ethereum’un fiyatının Bitcoin fiyatına oranı önemli ölçüde artmalı. Tahminlerimize göre, ETH yıl sonunda 6500 dolara ulaşacak. Şu an ise piyasada ETH-ETF konusunda hâkim olan karamsar bir görüş var,” diyor raporun yazarları.

ETF’lerin Piyasaya Etkisi

Stento Research analistleri, gelecekte güçlü performans gösterecek ETF’lerin sadece alım baskısı yaratmakla kalmayıp, aynı zamanda diğer piyasa katılımcılarını da varlık satın almaya teşvik edeceğini düşünüyor. Bu durum fiyatlar üzerinde olumlu bir etki yaratacaktır.

Gelecekteki Kripto Para ETF’leri

Uzmanlar, ETH-ETF’nin başlatılmasının ardından diğer kripto paralar için de borsa yatırım fonlarının ortaya çıkabileceğini öngörüyor. Bu durum, geleneksel yatırım fonlarının bu varlıklara olan ilgisini artırmalıdır.

Robert Kiyosaki’nin Görüşleri

Daha önce, “Zengin Baba, Yoksul Baba” kitabının yazarı Robert Kiyosaki, geleneksel ve kripto para borsa yatırım fonlarını (ETF) eleştirerek, bunları gerçek yatırım nesneleri olarak görmediğini belirtmişti.