TD Cowen: Ethereum ETF’leri Kripto Fonlarına Yol Açtı

 

Acryptoinvest.news: Bu hafta Ethereum ETF’lerinin nispeten hızlı onaylanması bazılarını şaşırtmış olsa da, yatırım bankası TD Cowen’in araştırma grubu bu onayı, yılın başlarında Bitcoin ETF’lerinin onaylanmasının ardından kaçınılmaz olarak değerlendirdi.

“Bu, beklediğimizden yaklaşık altı ay daha hızlı gerçekleşiyor… ancak bu karar, SEC kripto para vadeli işlemleri için ETF’leri onayladığında kaçınılmaz hale geldi,” diye yazdı TD Cowen’in Washington araştırma grubundan Jarrett Zeigler, Perşembe günü yayınladığı notta. Zeigler, önümüzdeki yıl içinde bir “kripto token sepeti” teklifinin gelebileceğini, muhtemelen sadece Bitcoin ve Ethereum’u içereceğini, ancak belki daha fazla kripto parayı da içerebileceğini belirtti.

Bununla birlikte, onay, SEC’nin kripto paralarla ilgili genel duruşunda bir değişiklik anlamına gelmiyor, çünkü SEC Başkanı Gary Gensler, ajansının yetkisini azaltabilecek kripto para mevzuatının kabul edilmesine karşı “son derece eleştirel” bir açıklama yaptı.

“Kripto endüstrisindeki başarısızlıklar, dolandırıcılıklar ve iflaslar, kurallarımız olmadığı için değil, birçok kripto oyuncusunun kurallara uymadığı için meydana geldi,” dedi Gensler, ABD Temsilciler Meclisi’nin 21. Yüzyıl Finansal İnovasyon ve Teknoloji Yasası’nı (FIT 21) kabul etmesinden kısa bir süre önce yaptığı açıklamada.

Gensler’ın ajansı bazı engellerle karşılaşabilse de, TD Cowen, SEC’nin 2026 yılına kadar demokratik çoğunluğunu koruyacağını öngörüyor.