Technobit Başkanı Cardano’nun Geleceğini Tahmin Etti

Technobit Başkanı Alexander Pereşican, Cardano kripto parasının geleceği hakkında konuştu. ADA’nın 2024-2025 yıllarındaki boğa piyasasında nasıl bir performans sergileyeceği konusunda pek çok tartışmanın olduğunu belirten Pereşican, projenin etrafındaki çelişkili görüşleri göz önünde bulundurarak durumu analiz etti ve yakın gelecekte neler beklenebileceğini açıkladı.

Uzmanın belirttiğine göre, Cardano geliştiricileri, blokzincirin daha merkeziyetsiz ve topluluk tarafından yönetilen bir hale geleceği Voltaire güncellemesini duyurdular. Uzman, bu fikrin ve amacın çok iyi olduğunu ancak vaat edilenlerin nasıl gerçekleştirileceği ve pratikte nasıl çalışacağı konusunda belirsizliklerin devam ettiğini vurguladı.

Pereşican, tüm yeniliklere rağmen, ADA’nın blokzincirinin gerçek popülerlik ve pratik kullanım eksikliği nedeniyle sıkça eleştirildiğini hatırlattı. “Cardano projesi, sahip olduğunuz ama nasıl kullanacağınızı bilmediğiniz havalı bir cihaz gibidir. ADA, ilk 10 kripto para arasında yer alsa da, bu proje etrafında yeterince haber ve gürültü yok. Teknik olarak daha az çekici olan ancak daha ‘gürültülü’ olan birçok madeni para ve token var. Genellikle pastadan bir pay alıyorlar,” dedi uzman.

Ancak, Pereşican, Cardano geliştiricilerinin ürünlerini iyileştirme yönünde adımlar attığını da belirtti. Örneğin, Voltaire güncellemesi ağı daha bağımsız ve sürdürülebilir hale getirecek. Uzmanın görüşüne göre, yaklaşan değişiklikler sayesinde, projenin ekibi önümüzdeki yıllarda planlarını hayata geçirebilecek ve daha fazla geliştirici ve kullanıcıyı çekebilecek. Bu nedenle, ADA’nın yeniden popülerlik kazanma şansı yüksek.

Alexander, kripto para piyasasında birçok şeyin teknolojilere ve bu teknolojilerin ne kadar talep göreceğine bağlı olduğunu vurguladı. Cardano, pratik faydasını ve yenilikçiliğini kanıtlayabilirse, 2024-2025 yıllarındaki boğa piyasasında ADA’yı başarılı bir gelecek bekliyor.