Technobit CEO’su, DOGE-ETF’nin Başlatılma Olasılığını Değerlendirdi

Technobit teknoloji şirketinin CEO’su Alexander Peresichan, Amerika Birleşik Devletleri’nde spot Dogecoin ETF’lerinin potansiyel onayı ve başlatılması konusundaki görüşlerini paylaştı. Peresichan, önümüzdeki yıllarda bu tür ürünlerin Amerika Birleşik Devletleri’nde listelenme olasılıklarını değerlendirdi. Hatırlatmak gerekirse, yakın zamanda BitMEX’in kurucusu Arthur Hayes, bu tür ürünlerin mevcut kripto para döngüsü içinde piyasaya çıkabileceğini belirtmişti.

Peresichan’a göre, Dogecoin ETF’sinin başlatılması, beyzbol kartları veya çizgi romanlar için bir fon onaylatmaya çalışmak gibidir. Uzman, teorik olarak bunun mümkün olduğunu ancak göründüğü kadar kolay olmadığını düşünüyor. ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) “katı bir okul öğretmeni” rolünde olduğunu vurgulayan Peresichan, komisyon üyeleri ve düzenleyici başkan Gary Gensler’in her şeyin yolunda olduğundan ve herhangi bir sorun çıkmayacağından emin olmak istediklerini belirtti.

“Onaylanmış Bitcoin ve Ether ETF’leri elbette iyimserlik yaratıyor, ancak Dogecoin için aynı şey söylenemez. SEC’nin memecoin’lere karşı özel bir tutumu var,” dedi uzman. Peresichan, Elon Musk sayesinde tüm popülaritesine rağmen Dogecoin’in hala kontrolsüz bir şaka olarak görüldüğünü ve kimsenin memecoin’lerin geleceğini bilmediğini ifade etti. “Eğer Musk ‘köpekten’ yüz çevirirse, sorunlar bekleyin,” diye ekledi.

Peresichan, altyapısal ve temel açıdan Dogecoin’in ETF için zayıf bir aday olduğunu söyledi. Temkinli komisyon üyelerinin böyle bir aracın ortaya çıkmasına izin vermelerinin pek mümkün olmadığını düşünüyor. İnsanların gerçekten böyle bir Fona yatırım yapmak istemeleri gerektiğini belirten uzman, “Dogecoin’i birçok kişi seviyor, ancak birikimlerini ‘köpeğe’ emanet etmeye hazır olanların sayısı çok az,” diye ekledi.

Uzman, zamanlama konusunda her şeyin düzenleyicilerin tutumlarına ve piyasanın durumuna bağlı olduğunu söyledi. Belki birkaç yıl içinde, yıldızlar hizalanırsa ve Gary Gensler görevinden ayrılırsa, böyle bir Dogecoin fonu ticarete açılabilir.