Tesla CEO’su Elon Musk, gelecekteki bir araba ödeme seçeneği olarak Dogecoin’den bahsediyor

Yakın zamanda düzenlenen bir basın etkinliğinde Tesla CEO’su Elon Musk, elektrikli araç devinin yakında ürünleri için ödeme yöntemi olarak Dogecoin’i ekleyebileceğini ima etti.

Öneri, Musk’ın yaygın olarak “halkın kripto para birimi” olarak bilinen kripto para birimine desteğini dile getirdiği Teksas’taki “We Are Giga” etkinliğinde coşkuyla karşılandı. CEO’nun yorumları izleyiciler arasındaki beklentiyi artırdı ancak Tesla işlemleri için Dogecoin’e geçiş için belirli bir zaman çizelgesi vermekten kaçındı.

Elon Musk Uygun Fiyatlı Kripto Paraya Desteğini Gösteriyor

Musk, Dogecoin’e olan desteğini açıklayarak kullanım kolaylığını ve günlük tüketiciyle olan ilgisini vurguladı. Genellikle varlıklı bireylerin tercih ettiği Bitcoin ile karşılaştırıldığında Dogecoin halk arasında popülerlik kazanarak “halkın kripto para birimi” lakabını kazandı.

Dogecoin’in benimsenmesi için henüz kesin bir tarih yok

Musk, Tesla’nın Dogecoin’i bir ödeme aracı olarak tam olarak ne zaman entegre edeceği konusunda sessiz kaldı, ancak bunun yakın gelecekte gerçekleşeceğini belirtti. Dogecoin’i de destekleyen Tesla ve SpaceX çalışanlarıyla olan etkileşimleri, kripto para biriminin geleceğine olan güveninin altını çizdi.

Musk’un desteği, güvenilir bir ödeme aracı olarak Dogecoin’e olan güvenin artmasına katkı sağladı ve onun açıklamalarının ardından değeri hızla arttı. Dogecoin’in fiyatı anında 0,172 dolardan 0,191 dolara yükseldi ve ardından 0,187 dolara yerleşti; bu, 24 saat içinde %8,26’lık bir artışı temsil ediyor.

Dolayısıyla Musk’un açıklamaları, yakında Dogecoin’in Tesla ürünlerini satın almanın resmi bir yolu haline gelebileceği olayların gelişebileceğini öne sürüyor. Dogecoin’i sürekli tanıtması, kripto para biriminin dijital para birimlerini daha kapsayıcı hale getirme potansiyeline sahip olduğuna olan inancının altını çiziyor.

Konuşmasını yüksek bir notla bitiren Musk, “Dogecoin’i aya doğru” diyerek meme tabanlı dijital paraya olan ilgisini yeniden teyit etti.