Tesla Dogecoin’e ödeme ekledi: DOGE oranı artıyor

Elon Musk’un Tesla’sı web sitesine Dogecoin ödeme formunu ekledi. DOGE oranı piyasa ortalamasından daha hızlı büyüyor.

Elektrikli araç üreticisi Tesla, internet sitesindeki ödeme formunu güncelledi. Şirket, Dogecoin (DOGE) kripto para birimindeki ödemeler için destek ekledi. Çevrimiçi mağazadaki bazı ürünler için meme parasıyla ödeme yapabilirsiniz. Tek yapmanız gereken gerekli miktarda parayı Tesla cüzdan adresinize göndermek. Üretici, Tesla adresine gönderilen diğer kripto varlıkların iade edilemeyeceği konusunda uyarıyor.

Tesla, 2022’de Dogecoin ödemeleri için desteği zaten ekledi. Aynı 2022’de, DOGE’deki ödemeler Elon Musk’un başka bir şirketi olan SpaceX tarafından açıldı. Elektrikli otomobil üreticisi de Bitcoin ile ilgilendi. 2020 yılının sonunda Bitcoin’e (BTC) yatırım yapmanın Tesla için araba satmaktan daha karlı hale geldiği ortaya çıktı.

Şirketin yeni ilgi dalgası Dogecoin kurunu olumlu etkiledi. Bu yazının yazıldığı sırada DOGE’nin fiyatı 0,16 doları aşıyordu. 24 saat içinde kripto para %7 oranında arttı. Karşılaştırma yapmak gerekirse, genel kripto pazarı %0,7, Bitcoin %0,9, Ethereum (ETH) ise %1,2 arttı. Genel kripto pazarında başka olumlu değişiklikler de var; örneğin, Grayscale GBTC tarihindeki ilk yatırım akışı.