Tesla’nın Bitcoin Rezervleri 2024’ün İlk Çeyreğinde Değişmedi

Teknoloji şirketi ve elektrikli otomobil üreticisi Tesla, 2024 yılının ilk çeyreğine ait mali raporunu yayınladı. Belgeye göre Elon Musk’un şirketinin Bitcoin rezervleri değişmedi.

Mevcut bilgilere göre Tesla cüzdanlarında 9.720 BTC bulunuyor. TradingView’e göre bu yazının yazıldığı sırada Bitcoin kuru 66.677 dolardı. Böylece elektrikli otomobil üreticisinin Bitcoin rezervlerinin 648 milyon dolar olduğu tahmin ediliyor.

Tesla, ilk kripto para biriminin söz konusu hacmini 2022’nin ikinci çeyreğinden itibaren uzun bir süre boyunca bilançosunda tutuyor. O zamandan beri şirketin Bitcoin rezervleri değişmedi. Üreticinin daha önce 30.000 BTC’den fazla sattığını da belirtmekte fayda var.
Daha önce Arkham Intelligence platformundan analistler, Elon Musk’a ait şirketlerin Bitcoin cüzdanlarını keşfetmişti. Kullanıcıların artık adreslerini takip edebildiği Tesla ve SpaceX şirketlerinden bahsediyoruz.

Şirketin hesabındaki ilk kripto para biriminin hacmine ilişkin Arkham ve üreticiden gelen veriler değişiklik gösteriyor. Analistlere göre 68 Tesla cüzdanında 768 milyon dolar değerinde 11.509 BTC bulunuyor. Şirketin resmi raporlarıyla aradaki fark ise 1.789 BTC yani 119 milyon dolar.

Bazı kullanıcılar Tesla’nın ilk kripto para birimini satın almaya devam ettiğini öne sürdü. Ancak rapor, 2024 yılının ilk çeyreğinde Bitcoin’de herhangi bir hareketin olmadığını gösteriyor.

Bitcoin’in piyasa değeri açısından Berkshire Hathaway ve Tesla’yı geride bıraktığını yazdığımızı da hatırlatalım.