Tether, ikincil piyasadaki USDT işlemlerini izlemeye yönelik önlemleri güçlendirecek

USDT stablecoin’inin ihraççısı Tether, analiz şirketi Chainalytic ile ortaklık yaptığını duyurdu. İşbirliği, kontrolleri güçlendirmeyi ve ikincil piyasadaki işlemleri takip etmek için bir araç geliştirmeyi amaçlıyor.

Tether’in açıkladığı gibi izleme sistemi, yaptırımları veya terör finansmanı gibi yasa dışı faaliyetleri atlatmak için kullanılabilecek yüksek riskli adreslerin belirlenmesine yardımcı olacak.

Basın açıklamasına göre Tether, ikincil piyasa işlemlerini dört araç kullanarak izleyecek: yaptırım izleme, adres sınıflandırması, en büyük cüzdan analizi ve yasa dışı transfer dedektörü. İzleme sisteminin Tether uyumluluk görevlileri ve kolluk kuvvetleri için bir bilgi kaynağı olması bekleniyor.

Chainaliz ile olan işbirliğimiz, kripto para birimi endüstrisine şeffaflık ve güvenlik getirme konusunda süregelen taahhüdümüz açısından çok önemli bir adıma işaret ediyor. Tether, en yüksek dürüstlük standartlarını korumaya sıkı sıkıya bağlı kalmaya devam ediyor ve bu işbirliği, ekosistemimizi yasa dışı faaliyetlerden korumaya yönelik proaktif yaklaşımımızı güçlendiriyor” dedi Tether CEO’su Paolo Ardoino.

Açıklamada, şirketin dünya çapında 43 yargı bölgesinde 124 emniyet teşkilatı ile işbirliği yaparak yasa dışı faaliyetlerle mücadele için etkili iletişim ve veri paylaşımını kolaylaştırdığı belirtildi.

Firma, Tether’in USDT’nin kötüye kullanımına karşı uyumluluğu ve hızlı eyleminin, ihraççının sorumlu kripto para birimi uygulamalarına ve sektördeki güvenlik kriterlerini belirlemeye olan bağlılığının altını çizdiğini belirtti.