The Sandbox Projesi Altı Meme Coin’e Yatırım Yaptığını Duyurdu

The Sandbox projesi, Dogecoin, Memecoin ve diğer bazı meme coin’lere yatırım yaptığını açıkladı. Proje ekibi, token alımının toplulukları desteklemek ve projeyi Web3’te genişletmek amacıyla yapıldığını belirtti. Daha önce pazar yapıcı DWF Labs da meme coin’lere yatırım yapmıştı.

The Sandbox’tan Yatırım

The Sandbox ekibi, Shiba Inu (SHIB), Dogecoin (DOGE), Memecoin (MEME), Degen (DEGEN) ve birkaç diğer meme coin’e isimsiz bir miktarda yatırım yaptı. Projenin blogunda yer alan açıklamaya göre, token alımı bu varlık sınıfını oluşturan toplulukları desteklemek amacıyla gerçekleştirildi. The Sandbox ekibi, Web3 ekosisteminin gelişimine sürekli olarak zaman ayırdıklarını belirtti. Açıklamada, açık bir metaverse konseptinin, yaratıcı özgürlüğü temsil eden meme coin’lerle yakından ilişkili olduğu ifade edildi.

Toplulukları ve Web3’ü Destekleme

The Sandbox, bu coin’lerin satın alınmasının belirli toplulukları destekleyeceğini ve Web3’teki varlıklarını artıracağını belirtti. Yatırımların, kullanıcıları ve meme coin ticareti yapanlar için fayda sağlayacağı ifade edildi.

Özellikle Pepecoin (PEPE), deflasyon mekanizmasına sahip olan en ilginç meme coin’lerden biri olarak nitelendirildi. Mayıs ayında PEPE, piyasa değeri bakımından en büyük 20 kripto varlık arasına girmişti. Dogecoin (DOGE), 2013 yılında yaratılan ilk meme coin’lerden biri olması nedeniyle meme coin kültürünü temsil ediyor. Ek olarak, ekip Shiba Inu’nun (SHIB) büyüyen ekosistemini ve Solana ağı üzerindeki ilk köpek temalı coin olan BONK’u vurguladı.

DWF Labs’in Yatırımları

Daha önce, pazar yapıcı DWF Labs de meme coin’lere yatırım yaptığını duyurmuştu. Şirket, Floki DAO ile ortaklık kurmuş ve FLOKI token’larından 10 milyon dolar değerinde alım yapmayı planladığını açıklamıştı.