Timothy Peterson: “Bitcoin 2024 sonuna kadar 100.000 doları aşabilir”

 

Timothy Peterson’a göre Bitcoin’in fiyatının artması için ABD yüksek getirili şirket tahvili oranının %7 veya %6’ya düşmesi gerekiyor. Şu anda temerrüt riskinin yüksek olması nedeniyle bu oran %7,54’tür.

Peterson, faiz oranlarının piyasa katılımcıları için önemli bir gösterge olarak görüldüğünü, çünkü düşük faiz oranlarının tahvil ve vadeli mevduat gibi menkul kıymetlerde yatırımcıların getirilerinin düşmesine yol açtığını belirtti. Sonuç olarak, daha fazla yatırımcı, yatırımlarından daha fazla getiri elde etmek için Bitcoin gibi daha riskli varlıklara yöneliyor.

“Bitcoin, 2024’ün dördüncü çeyreğinde veya en geç 2025’in ikinci çeyreğinde 100.000 doları aşabilir. Peterson, Eylül ve Ekim ayları arasındaki piyasaların istikrarlı ve düşük volatilite eğiliminde olduğunu söyledi.

Cane Island Alternative Advisors’ın kurucusuna göre, Amerika Birleşik Devletleri’nde yaklaşan başkanlık seçimleri, varlığın değeri ve bir bütün olarak durum üzerinde belirli bir etkiye sahip olabilir.

Daha önce Coinme kripto para borsasının CEO’su Neil Bergquist, Bitcoin’i uluslararası finans sektörünü değiştirebilecek en etkili değer deposu olarak nitelendirmişti.