UwU Lend $5 Milyon Ödül Teklifiyle Hacker’ı Yakalamaya Çalışıyor

UwU Lend protokolünün arkasındaki ekip, protokole ikinci kez saldıran kötü niyetli kişiyi tespit eden kişiye 5 milyon dolar ödül teklif ediyor.

“Sizden çalınan fonların iade süresi doldu. Sizi tanımlayıp ortaya çıkaran ilk kişiye 5 milyon dolar ödül verilecektir” diye yazdı UwU, 13 Haziran’da online bir mesajda. Bu mesaj, hacker’ın UwU tarafından belirlenen 12 Haziran 17:00 UTC son tarihine kadar çalınan fonların %80’ini iade etmemesinden sonra geldi.

İkinci Saldırı ve Cyvers’ın Raporu

UwU, ödülün Ethereum (ETH) olarak verileceğini ve fonlar iade edilmeden veya herhangi bir komisyon alınmadan önce ödeneceğini belirtiyor.

Blockchain güvenlik firması Cyvers’a göre, aynı hacker 13 Haziran’da UwU’nun uDAI, uWETH, uLUSD, uFRAX, uCRVUSD ve uUSDT havuzlarından 3,7 milyon dolar çalan ikinci bir saldırı gerçekleştirdi.

Cyvers, her iki saldırının da “0x841…21f47” adresli hacker cüzdanı kullanılarak yapıldığını bildirdi.

Saldırıların Gelişimi

10 Haziran’daki ilk saldırıda fiyat manipülasyonu sonucu 20,3 milyon dolar çalındı. UwU, hacker’dan çalınan fonların %80’ini geri vermesini ve kalan %20’sini elinde tutmasına izin vermeyi teklif etti. Ayrıca, hacker’a karşı yasal işlemleri durdurmayı taahhüt etti.

Hacker’a Mesaj ve Ödül Teklifi

Ancak hacker’dan herhangi bir yanıt alınmadı ve UwU’nun 5 milyon dolarlık ödülü duyurmasından kısa bir süre önce 3,7 milyon dolarlık ikinci saldırı gerçekleştirildi.

UwU, 20,3 milyon dolarlık fiyat manipülasyonu saldırısının mağdurlarına fonları iade etmeye başladığı bir zamanda ikinci saldırı gerçekleşti. UwU Lend X’e göre, mağdurlara şimdiye kadar 9,7 milyon dolardan fazla ödeme yapıldı.

UWU Token Fiyatı ve Piyasa Durumu

CoinGecko verilerine göre, toplam 24 milyon dolarlık kayba rağmen, UWU Lend (UWU) tokeni son bir haftada sadece %20 düşüşle 2,51 dolara geriledi.

UWU’nun şu anki piyasa değeri 22,6 milyar dolar. Crystal Intelligence’ın yakın tarihli bir raporuna göre, Haziran 2011’den bu yana kripto para sektöründe gerçekleşen ilk saldırıdan bu yana yaklaşık 19 milyar dolar değerinde kripto para çalındı.

Bu olaylar, kripto para dünyasında güvenlik önlemlerinin önemini bir kez daha vurguluyor. Projeler ve kullanıcılar, bu tür tehditlere karşı daha dikkatli olmalı ve güvenlik önlemlerini artırmalıdır. UwU Lend’in ödül teklifi, hacker’ı yakalamak için umut verici bir adım olabilir.