Uzmanlar BTC Fiyatlarının Artma Olasılığını Değerlendirdi

CryptoQuant araştırmacıları, bu hafta Bitcoin (BTC) fiyatının aylık düşük seviyesi olan 58.500 dolara düştüğünü belirttiler. Önceki raporun, dijital paraya olan talebin yavaş artışı nedeniyle böyle bir olasılığı işaret ettiğini hatırlattılar. Analistler, Bitcoin’in değerinin yerel tabanına ulaşıp ulaşmadığını değerlendirmek için takip edilmesi gereken önemli ağ göstergelerini özetlediler. Ayrıca, fiyatların toparlanması ve yeniden yükselmesi için nelerin gerçekleşmesi gerektiğini açıkladılar.

Piyasa Analizi

Analistlere göre, Bitcoin piyasası hala boğa aşamasında. Ancak trend çok zayıf. Fiyatların toparlanması için bir tür itici güç gerekiyor. Bitcoin talebi Mayıs ayının sonundan itibaren artıyor, ancak hala çok yavaş bir hızda. Fiyatların yukarı yönlü bir sıçrama yapması için daha belirgin göstergeler gerekli.

Likidite ve Talep

Stablecoin likiditesi hala yavaşlıyor. Fiyatların artması için hızlı bir büyüme gerekiyor. ABD’deki yatırımcıların Bitcoin’e olan talebi negatif bölgeye girdi, bu da Inter-exchange Flow Pulse göstergemizle görülüyor. Onların ilgisinin artması, Bitcoin fiyatlarının daha yüksek olmasına bağlıdır,” dediler analistler.

Destek Seviyeleri

Araştırmacılar ayrıca Bitcoin fiyatının ana destek seviyesinin 56.000 dolar olduğunu belirttiler. Bu sonuca, Metcalfe’nin değerleme aralıkları temelinde ulaştılar. Bu metrik, önceki döngüde direnci/zirveleri gösterirken, bu yılın Mayıs ayında destek olarak işlev gördü. Eğer Bitcoin’in değeri bu seviyenin altına düşerse, çok önemli bir düzeltme yaşanabilir.

Boğa Aşamasının İzlenmesi

“Bitcoin piyasasının boğa aşamasının ivme kazanıp kazanmadığını izleyin. BTC CryptoQuant boğa-ayı piyasa döngüsü göstergesi, Mart 2023’ten bu yana, Silicon Valley Bank’ın (SVB) iflasından bu yana, şu anda en düşük boğa aşamasında olduğumuzu gösteriyor. Fiyatların toparlanması ve yeni bir döngünün başlaması için bu piyasa aşamasının ivme kazanması gerekiyor, bu da henüz öngörülmüyor,” diye özetlediler uzmanlar.