WhiteBIT Değişim İncelemesi

WhiteBIT, BitDegree Exchange Tracker’da 57. sırada yer alan Merkezi bir Borsadır . WhiteBIT’in son 24 saatte 936,555,779$ , son 7 günde ise 348,190,937,486$işlem hacmi var

WhiteBIT’in şu anda 218 kripto para birimi, 10 fiat para birimi ve 314 pazarı (kripto para alım satım çiftleri) bulunmaktadır . WhiteBIT’teki en popüler işlem çifti BTC/USDT’dir .

WhiteBIT’i diğer borsalarla burada karşılaştırabilirsiniz : Borsa Karşılaştırma Aracı .

WhiteBIT merkezi bir kripto para borsasıdır (CEX). Ukrayna’da geliştirilen, Avrupa’nın en büyük kripto para birimi değişim hizmeti sağlayıcılarından biri olarak kabul ediliyor. WhiteBIT kripto borsası yatırımcıları, spot ve türev piyasalara, marjin ve P2P ticaretine ve ayrıca DEX ve staking gibi ek hizmetlere erişebilir.

WhiteBIT, KYC uyumludur ve ticarete erişim için kimlik doğrulaması gerektirir. Platform 190’dan fazla ülkede mevcuttur. Bununla birlikte Türkiye, Amerika Birleşik Devletleri, Suriye, Pakistan, Rusya, Kırım Özerk Cumhuriyeti ve Rusya tarafından işgal edilen diğer Ukrayna bölgeleri de dahil olmak üzere birçok ülkeden kullanıcılar, WhiteBIT kripto para borsasının hizmetlerine sınırlı erişime sahiptir.

Piyasalar

WhiteBIT, kripto para birimlerinin yanı sıra kripto para birimlerinin ticaretini de kolaylaştırır. Ek olarak, kullanıcılar WhiteBIT kodlarını kullanarak hem fiat hem de dijital varlıkları eşler arası aktarabilirler. Platform kendi tokenı WBT’yi barındırıyor . Toplamda 350’den fazla WhiteBIT işlem çiftini temsil eden 270’in üzerinde kripto para birimi mevcuttur.

Yatırımcıların seçebileceği çeşitli pazarlar vardır; bunların başlıcaları WhiteBIT spot ve türev piyasalarıdır. Marj ticareti dahildir ve 20 katına kadar kaldıraç sağlar. Anlaşma seçim motoru özel olarak oluşturulmuş ve ölçeklenebilir. Toplamda altı tür işlem emri vardır.

Kayıtlı kullanıcılar , fonlarında daha kolay gezinmek için dört tür bakiye sayfasına erişebilir . Bilançodaki her WhiteBIT kripto para biriminin fiyatı USDT cinsindendir . Dört tür bakiye vardır:

  • Genel
  • Temel
  • Ticaret
  • Güvenlik

Toplam Bakiye bölümü tüm hesap bakiyelerinin genel bir özetidir. Ana denge, fiat veya kripto para yatırma işlemi yaptıktan sonra varlıkların sona erdiği yerdir. Ticaret Bakiyesi, emir vermek ve döviz bozdurmak için kullanılan bakiyeyi gösterir. Marj ve vadeli işlem tüccarları için teminat konularını dengeleyin .

Varsayılan olarak, WhiteBIT takas komisyonu alım satım için %0,1’dir. Ancak hesabınızda WBT tokenları bulundurursanız bu oran düşebilir. Ayrıca, marjin tüccarları fonlarının kullanımı karşılığında günlük %0,078 komisyon öderler.

Türev piyasası marj ile USDT’nin sürekli temaslarınıkullanır . Vadeli işlem yatırımcıları için WhiteBIT kripto para komisyonu, alıcılar için %0,035 ve yapanlar için %0,01 olarak sabitlendi. Ayrıca kalıcı sözleşmelerde 20 katına kadar kaldıraçla işlem yapılabilir .

Platform, spot ve türev piyasasına ek olarak eşler arası (P2P) kripto para borsası olan Bitcoin Global’i de sunuyor. Kullanıcılar anında transferleri kullanarak BTCve USDT ticareti yapabilirler . İşlemin ilk ayında WhiteBIT hacmi ne olursa olsun komisyon alınmaz.

Tavsiye Programına katılan müşteriler, tavsiyeleri karşılığında WhiteBIT değişim komisyonunun %50’sine kadar geri alma hakkına sahiptir. Bu oran her ayın ilk günü anapara bakiyenize eklenir.

WhiteBIT kripto para borsasındaki para yatırma işlemlerinin çoğu, stabilcoinler de dahil olmak üzere kripto para birimleri kullanıldığında ücretsizdir. Para yatırma işlemleri EUR veya USD kullanılarak da yapılabilir. Para çekme ücretleri seçilen varlığa bağlı olarak değişebilir. Fiat para birimleri için hem para yatırma ücretleri hem de para çekme ücretleri geçerli olabilir. Fiyatlar seçilen para biriminde gösterilecektir.

Diğer servisler

WhiteBIT kripto para borsası merkezi olmasına rağmen platformda WhiteSwap de bulunuyor . Merkezi olmayan bir kripto para birimi değişimi (DEX) görevi gören otomatik bir piyasa yapıcıdır (AMM ) . WhiteSwap, Tron ve Ethereum blok zincirlerinde çalışır. Bu ürün kullanıcıya aittir ve WSD yönetişim belirtecini dağıtır .

Kripto Para Yatırma, tokenlara bahis oynayarak pasif gelir elde etmeye yönelik bir araçtır. Müşterilerin aralarından seçim yapabileceği birkaç farklı aktif plan vardır. Seçilen plana bağlı olarak minimum ve maksimum para yatırma miktarında kısıtlamalar vardır.

Geliştiriciler WhiteBIT API API araçlarına erişebilir . Gerçek piyasa verilerine erişmek için kullanılabilirler ve açık kaynaklı entegrasyonlar olarak uygulanabilirler. API uç noktaları ticaret bakiyesi, siparişler ve önbelleğe alınmış diğer bilgileri sağlar.

Şirket hakkında

WhiteBIT kripto borsası 2018 yılında Vladimir Nosov tarafından kuruldu . Şirket Ukrayna’da kurulmuş olmasına rağmen Estonya’da lisanslıdır ve merkezi Tallinn’de kayıtlıdır.

WhiteBIT’in günlük ortalama 1 milyar dolarlık işlem hacmine dayanarak , Avrupa’nın en büyük merkezi kripto para borsalarından biri olarak kabul ediliyor. Ağustos 2022 verilerine göre platformun web trafiği yıl içinde neredeyse %250 arttı.

Haziran 2022’de WhiteBIT kripto para borsası açık artırmaya katıldı ve Ukraynalı grup Kalush Orchestra’nın kazandığı Eurovision mikrofonunu satın aldı. Nosov’a göre kupayı satın alma kararı Ukrayna Silahlı Kuvvetlerini desteklemek için verildi.

Ağustos 2022’nin başlarında WhiteBIT, kendi varlığı olan WhiteBIT Token’ın (WTB) piyasaya sürüldüğünü duyurdu. Ekibe göre WhiteBIT kripto para biriminin fiyatı, 400 milyonluk sınırlı arzı göz önüne alındığında deflasyonist olacak. Duyuru ayrıca platformun dünya çapında 3 milyondan fazla kullanıcıya sahip olduğunu doğruladı.

Vladimir Nosov WhiteBIT’in CEO’sudur. 2012 yılında perakende zinciri Vivaparket’in kurucu ortağı oldu. Nosov iş geliştirme, strateji ve yönetim konusunda uzmanlaşmış bir girişimcidir.