Wintermute uzmanları, Bitcoin yarılanmasının ardından RUNE, STX ve ORDI tokenlerinin büyümesine izin verdi

Bitcoin madencilerinin aldığı ödülün yarıya indirilmesi, kripto para piyasası için en önemli olaylardan biri. İlk kripto para biriminin yarıya indirilmesinin ardından STX, RUNE ve ORDI gibi ekosistem tokenlerinde önemli bir büyüme yaşanabilir. CoinDesk bunu Wintermute’un tezgah üstü bölümündeki uzmanların görüşlerine dayanarak bildiriyor.

“Bitcoin ekosisteminde hiçbir yerde kullanılmayan bir sermaye havuzu var. Ancak yatırımcıların kullanabileceği listelenmiş varlıkların sayısı şaşırtıcı derecede az. Analistler, Bitcoin ekosistemi yeni bir sermaye akışı aldığında STX, RUNE ve ORDI’nin yükselebileceğini belirtti.”

CoinGecko verilerine göre yukarıda listelenen varlıkların son 12 ayda zaten önemli bir büyüme gösterdiğini unutmayın. Özellikle THORChain tokeni (RUNE) 1,6 dolardan 10,4 dolara yükseldi. Nisan 2023’te 1 doların altında işlem gören Stacks (STX) varlığı 3,8 dolara ulaştı. Ayrıca, Eylül 2023’te listelendiğinden bu yana %2500 artış gösteren ORDI coinin büyümesi de dikkat çekiyor. TradingView’e göre yayınlandığı sırada varlık 75 dolar civarında işlem görüyor.

Ek olarak, son yedi gün içinde Bitcoin ağındaki Ordinals koleksiyonlarına tüccarların ilgisinde bir artış görülürken, diğer blockchainlerdeki faaliyetler %90’dan fazla düştü.

Marathon Digital CEO’su Fred Thiel, yarılanmanın olası olumlu etkisinin Bitcoin’in mevcut fiyatında zaten dikkate alındığını söylüyor. Tahminlerine göre ücret kesintisinin ardından şirketin başabaş noktası 1 BTC başına 46.000 dolar olacak. CoinShares tahminine göre, bir coinin madenciliğinin ortalama maliyeti 37.856 dolar olacak.

Bu etkinliğin Nisan 2024’te gerçekleşmesi bekleniyor.