Yapay zeka SHIB için iyimser tahmin yaptı

Arkham Intelligence’a göre, Shiba Inu’yu (SHIB) elinde bulunduran balinalar, borsalardan değeri 16 milyon doların üzerinde olan yaklaşık 705 milyar tokeni geri çekti. Borsalardan varlıkların çıkışı, piyasadaki satış baskısını azalttığı için yükseliş işareti olarak değerlendiriliyor. Belki de kripto balinaları fiyatların yakında toparlanmasını bekliyor.

Bu arada, 10 Mayıs akşamı SHIB günlük grafikte %4, haftalık grafikte ise %6,5 kayıp yaşadı. Bu düşüş, Bitcoin fiyatının 60.000 dolar aralığına düşmesinden kaynaklanıyor.

 

Yapay zeka SHIB için iyimser tahmin yaptı
SHIB fiyatı 24 saat içinde değişir. Kaynak: CoinGecko

 

Ancak kripto tahmin platformu CoinCodex’e göre Shiba Inu (SHIB) önümüzdeki haftalarda toparlanmaya başlayabilir. Spesifik olarak, SHIB’in 31 Mayıs 2024’te 0,00005853 $’a ulaşması bekleniyor; bu, mevcut fiyatlara göre %150’den fazla bir artışı temsil ediyor.

 

Yapay zeka SHIB için iyimser tahmin yaptı
Kaynak: CoinCodex

 

Changelly ayrıca önümüzdeki birkaç hafta boyunca SHIB için yükseliş eğilimi gösteren bir tablo çiziyor. Platformun hesaplamasına göre popüler köpek temalı kripto para birimi 30 Mayıs 2024’te 0,00006159 dolara ulaşacak.

SHIB’e yönelik bu aşırı iyimser tahminin bir kısmı, SHIB yanma oranlarındaki %5800 veya daha fazla artışla açıklanabilir. Shibburn’e göre 24 saatte 26 milyondan fazla SHIB tokeni yakıldı.

SHIB’in yakılmasının nadiren önemli fiyat değişikliklerine yol açtığı unutulmamalıdır. Şu anda dolaşımda yaklaşık 589 trilyon Shiba Inu var, bu da yakılan token sayısının toplamın çok küçük bir yüzdesi olduğu anlamına geliyor.